У публікації «Крок до федералізації. «Славний» шлях України: від Володимира Великого до Володимира «Малого» газета вимушено повертається до теми великого герба України, узаконення якого знівелює наш Тризуб, який три десятиліття правив нам за єдиний Державний герб.
25-річному ювілеєві гривні привчено статтю «Низхідним курсом», у якій ідеться про перипетії національної валюти, що за чверть століття і знецінилася майже у 25 разів.
Під постійною рубрикою «Незалежність-30» часопис пропонує роздуми голови обласної ради Олександра Сича, якими він поділився на урочистій сесії з нагоди державного ювілею, – про уроки самостійності, які ще належить засвоїти, аби Українська держава мала перспективу.
Цю ж тему продовжує інтерв’ю журналіста Романа Гладиша з його рухівським побратимом та просвітянином Василем Гавадзиним під заголовком «Не прогинався під обставинами».
А також читайте в тому самому ювілейному ключі доволі дражливі за змістом нотатки соціального психолога Олега Покальчука «Пасинки історії. Від самого початку в самостійній Україні розігрується одна й та сама вистава – запекла боротьба великих злодіїв із малими під урочисті звуки національного хорового співу».
На відзначення 165-річчя Івана Франка видання друкує під заголовком «Духу нашого Мойсей. Чи запишався б українцями XXI століття Іван Франко?» репортаж із відповідного дійства в літературно-меморіальному музеї його імені у Криворівні на Верховинщині.
У матеріалі «Сироти готуються до найгіршого… Чому належне «Оселі Віри, Надії, Любові» в Обертині бюджетне фінансування волонтери змушені щороку «вибивати» в судовому порядку?» газета порушує проблеми, які, якщо їх не вирішити, можуть поховати єдиний на Прикарпатті будинок підтриманого проживання.
А під рубрикою «Феномени і дивовижі» читачі ознайомляться із черговим так званим паранормальним явищем – яснобаченням.