Відкриває випуск публікація «Від Білої Хорватії – до Королівства Руси» з таким підзаголовком «Не забути б і про відзначення 880-ліття Галицького князівства – одного з початків сучасної Української держави, наголошують-нагадують прикарпатські письменники», оскільки саме 2021-го минає 880 років від постання одного з перших державних утворень на галицьких землях.
Свіжі заяви Фонду держмайна України про приватизацію ВАТ «Оріана» коментує в матеріалі «У боргах, як у реп’яхах» екс-голова правління товариства Богдан Павликівський.
Відразу у двох кореспонденціях «Вигадані проблеми» та «Антисемітизму – «ні», українофобії – «так»?) часопис пропонує розглянути зусібіч таку тему, як недавнє ухвалення Верховною Радою в першому читанні законопроєкту про антисемітизм в Україні.
У статті «…А солідарна дихає на ладан» видання аналізує перспективи й ризики пенсійної системи в нашій державі з огляду на таку статистику: офіційно в Україні працює 13 мільйонів громадян, які сплачують внески до Пенсійного фонду, а в реєстрі пенсіонерів – 11 млн. осіб…
З нагоди 30-річчя Галицької ремісничо-художньої школи газета друкує інтерв’ю з її першим директором Михайлом Гнатюком, котрий принагідно акцентує й на такому недолікові сучасної шкільної освіти, як нехтування уроками образотворчого мистецтва.
Про перебіг фахової дискусії про те, яким більше має бути галицьке краєзнавство – аматорським, академічним чи гармонійним симбіозом цих двох понять ідеться в репортажі з пленуму обласної організації Національної спілки краєзнавців…
До Дня батька читайте під заголовком «…І син пішов у тата» розповідь про те, як відомий політв’язень Михайло Сорока не пристав на пропозицію родичів дружини відмовитися від сина заради «його ж добра»…
Часопис також подає матеріали під умовною рубрикою «На спомин» – на 90-річчя ексдиректора Надвірнянської контори розвідувального буріння, міністра геології УРСР (1967 – 1982 рр.) Петра Шпака та на п’яті роковини з дня відходу у вічність (18 червня) колишнього чільника області Михайла Вишиванюка.
А нову рубрику в «Галичині» – «Феномени і дивовижі» – відкриває публікація «Levitas/левітація, або Та, що дарує крила і вміння ходити водою…».