У редакції газети «Галичина» побували недавні бійці АТО-ООС Петро Солтис, Руслан Ткачук, Василь Піддубний, Володимир Мартинов. У кожного за плечима — відповідний життєвий досвід та серйозний бойовий шлях.
Ці шляхетні чоловіки змогли себе реалізувати як захисники України, — кожен у свій спосіб. Та не менш важливим є й те, що вони змогли поділитися своїм власним досвідом і баченням російсько-української війни на сторінках власноруч написаних книжок.
Власне, цими днями в Івано-Франківську вони й презентують свої твори про війну, в яких розповідають про побратимів, волонтерів, фронтовий побут, про гідність і честь, про підлість і зраду, про кохання і сповідь матері полеглого українського героя… Словом – про життя на фронті і все, що з ним пов’язане.
Унікальність таких текстів — у документальній достовірності «з перших рук, очей і уст». І написані вони — з любов’ю. Петро Солтис представив читачам Прикарпаття книжку, яка побачила світ ще 2016 р. — «370 днів у камуфляжі (записки артилериста)». По дневі детально, реально і без прикрас він розповідає про фронтове товариство військового підрозділу ЗСУ.
Екс-речник штабу АТО в Луганській області Руслан Ткачук і редактор районної газети «Новоайдар» Володимир Мартинов презентували видання «На межі горя та надії (Записки фронтових журналістів)» 2018 р., в якому висвітлено події на Луганщині і Донеччині у 2014 —2015 рр.
А Василь Піддубний, український письменник і редактор тритомного збірника оповідань «Слово про війну», на сторінках якого представлено відверті розповіді добровольців «Азову», «Айдару», «Донбасу», волонтерів, прибув до прикарпатських читачів наразі із двома томами названого видання, оскільки третій ще чекає виходу у світ.
Різноплановість авторів і формат їхніх книг лише увиразнює головний мотив, який їх об’єднує — чин українського воїна, захисника Вітчизни.
Детальніше про це читайте згодом.