«Фрагменти» Петра Грицюка: коли ковальське ремесло стає мистецтвом

В Івано-Франківському Центрі сучасного мистецтва відкрили персональну виставку металевої пластики «Фрагменти» Петра ГРИЦЮКА. На виставці представлено одинадцять листів нержавіючої сталі, які завдяки авторській технології стали витворами мистецтва. Бо перетворилися з гладких майже дзеркальних поверхонь, які мають широке застосування у доброго ґазди, на арт-об’єкти, отримавши неповторні фактуру, рельєф, колір та звучання, що вражають і захоплюють.

Під час відкриття виставки металевої пластики «Фрагменти» Петра Грицюка

Відкриваючи виставку, директор Центру Андрій Шнайдер зазначив, що Петро Грицюк, отримавши добру освіту в Косівському коледжі прикладного та декоративного мистецтва, у Львівській академії мистецтв і в Академії образотворчих мистецтв у Лодзі за програмою «Еразм», перебуває в активному творчому пошуку, демонструючи велику працездатність і непересічний талант.

– Мене неймовірно тішить, що Петро своїм талантом перевів ковальське ремесло у ранг мистецтва, і на його роботи я дуже часто посилаюся у своїх закордонних виступах, – зазначив голова Спілки майстрів ковальського мистецтва України Сергій Полуботько.

Сам митець розповідає, що вивчав художню обробку металу, але залізо йому завжди видавалося не надто надійним, тож активно експериментував з іншими матеріалами і шукав свій. І нержавіюча сталь власне й виявилася тим ідеальним матеріалом, який не тільки є набагато дешевшим та довговічнішим за загальноприйняті бронзу та мідь, а й прекрасно надається для створення великих композицій. Виставка тому й називається «Фрагменти», що ці листи є елементами значно більших просторових скульптур.

На створення одного об’єкта йде декілька тижнів. Робота дуже методична і поетапна – зокрема з паяльником та різними хімічними реактивами – і тут дуже важливо не помилитися, бо якщо художник може замалювати фарбами невдалий елемент картини, то з цим листом вже такого не вдасться. І, звичайно, особливими барвами роботи починають вигравати за сонячної погоди, яка ще більше підсилює їх візуальний ефект.

Привітати молодця митця з першою виставкою в Івано-Франківську прийшов і його батько – пан Іван, а Петро Грицюк вдячний департаменту культури Івано-франківської міськради та її директору Надії Загурській у сприянні щодо транспортування робіт зі Львова до Івано-Франківська.