Фестиваль «Коляда на Майзлях». Руслан Марцінків: Завдяки онлайн ми змогли об’єднатися в коляді з цілим світом

На різдвяні свята Івано-Франківськ знову перетворився на центр колядницького мистецтва в Україні. Але цьогорічний ХІІ міжнародний різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях» мав на собі печать нинішніх карантинних обмежень: був найкоротшим за тривалістю — 8-10 січня, а виступи у церкві Царя Христа монастиря оо. Василіян УГКЦ за обмеженої присутности любителів коляди чергувалися наживо та онлайн. Традиційної колядницької ходи містом цього разу не було.

Наживо на фестивалі виступили лише колективи з Прикарпаття та гості з Києва — бандурист Тарас Компаніченко, його гурт «Мала Хорея Козацька» та гурт «Шпилясті кобзарі». А решту учасників колядували онлайн. Їхні виступи транслювали на великому екрані в храмі. Загалом у 12-ій «Коляді на Майзлях» участь взяло понад 30 колективів, із них 13 іноземних — із Польщі, Німеччини, Бразилії, США, Канади, Ізраїлю.

Упродовж трьох днів виступи колядників з України та світу можна було бачити і чути в прямому ефірі в соціальних мережах на фб-сторінках парафії церкви Царя Христа, Івано-Франківської архієпархії УГКЦ та міського голови Івано-Франківська, наживо в ефірі телебачення «Галичина» та на великому екрані у центрі міста.

Міський голова Руслан Марцінків наголосив, що фестиваль довгий час був у невизначеності, адже карантинні обмеження не дозволяли організувати його в звичному форматі. «Так, це дещо незвичний для нас формат. Ми вже звикли до більшого масштабу. Але все вийшло, і скажу більше: завдяки можливостям онлайн ми змогли об’єднатися у коляді з цілим світом. І довели, що спільна молитва не має перешкод та кордонів», — сказав Р. Марцінків.

«Дякую всім, хто з року в рік тримає цю ідею та що вона набуває дедалі глибшого змісту та більшого розмаху… Тож бажаю, щоб наступний фестиваль пройшов у звичному режимі і щоб ця коляда у традиції та вірі єднала нас від заходу до сходу!», – написав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків на своїй сторінці у фейсбуці.