Наразі Ethereum входить до трійки найбільш капіталізованих криптовалют. Дізнатися актуальний курс ефіріума та показники інших валют можна завдяки провідній криптовалютній біржі Binance. Тут також інвестують у крипту, займаються спотовою торгівлею та стейкінгом. Біржа підтримує й торгівлю токенізованими активами.
Завдяки Ethereum як глобальна фінансова система, так і фінансові системи різних країн можуть отримати широкий спектр можливостей.
Переваги від використання Ethereum на міжнародних фінансових ринках
Застосування Ethereum на міжнародних фінансових ринках викликає цікавість не лише в інвесторів, а й у фінансових установ різних країн. Можна отримати такі переваги, як:
- розширення можливостей;
- підвищення доступності фінансових послуг;
- виключення посередників;
- мікроплатежі.
Ethereum базується на блокчейн-технології, яка здатна розширити перспективи фінансового сектору. Крипта дозволяє здійснювати дешеві та швидкі міжнародні грошові перекази. Автоматизувати велику кількість фінансових операцій можна за допомогою смартконтрактів. Також вони використовуються для керування державними проєктами.
Завдяки Ethereum можна підвищити доступність фінансових послуг для жителів регіонів, де є проблеми з роботою банківських установ. Це особливо актуально для міжнародних грошових переказів, адже часові затримки та комісії можуть бути значними.
Використання Ethereum дозволяє уникнути посередників. Це призводить до швидкого здійснення транзакцій та зменшення комісій.
Блокчейн-технологія робить можливими мікроплатежі. Вони швидкі та дешеві, тож стимулюють розвиток малого бізнесу в багатьох країнах.
Не можна забувати й про потенційні ризики, головний із них — волатильність криптовалютного ринку. Також важливими будуть і регуляторні ризики, адже країни відрізняються підходом до регулювання віртуальних валют. Це може призводити до невизначеності для учасників міжнародних ринків.
Токенізація активів
Токенізація — процес перетворення прав на інтелектуальну власність, нерухомість, твори мистецтва та інші нативні активи в цифровий токен на блокчейн-платформі. Ажіотаж, що створено навколо цього явища, вже змінює ландшафт інвестицій та керування активами.
Завдяки токенам значно спрощуються процеси купівлі, продажу та торгівлі активами. Вони стають доступними для ширшої аудиторії. Все це сприяє формуванню більш ефективного та ліквідного ринку.
Очікується, що токенізація активів на Ethereum підвищить прозорість інвестиційних ринків, адже всі транзакції реєструються у блокчейні. Зараз більшість проєктів у цій сфері зосереджена на перетворенні стабільних фінансових інструментів — наприклад, казначейських векселів США. Завдяки дробленню активів зростає ліквідність, адже більш широке коло інвесторів може дозволити собі участь у проєкті.
Ethereum надає цілу низку переваг для фінансових систем різних країн, що відкриває нові можливості для розвитку. Легітимність сектора криптовалют підтверджують як постійні інновації в блокчейні, так і інтеграція до традиційної фінансової системи.