Електричні котли: Альтернативне опалення для сучасного будинку

Протягом 20 століття електрична енергетика розвинулася й стала одним із найважливіших ресурсів людства. І тепер у сучасному столітті вона використовується для підвищення комфорту життя та застосовується в багатьох будинках. Електричні котли стали одним з ефективних способів забезпечення будинку теплом. Розглянемо, в чому їхня перевага, для яких випадків вони підійдуть і де їх можна застосовувати найбільш корисно.

Переваги електрокотлів у будинку

Електричні котли мають низку плюсів, які роблять їх комфортними в експлуатації. Ці переваги є основними причинами для вибору такого типу альтернативного опалення:

  • Відсутність викидів. Електричний котел не створює жодних вихлопних газів. Звідси з'являється відразу дві переваги. По-перше, не завдається шкода екології. По-друге, немає ризику потрапляння чадного газу або інших продуктів горіння палива в житлове приміщення.
  • Безпека. Рідке або газоподібне паливо в аварійних ситуаціях може призвести до пожежі. Електричний котел позбавлений такого недоліку, всередині нього нічого не запалюється, витік палива неможливий.
  • Високий ККД. Сучасні електрокотли показують ККД близький до 100 %. Вся споживана енергія витрачається на нагрів теплоносія і ніде не втрачається. 
  • Компактний розмір. За рівної продуктивності, електричний котел буде меншим за газовий або твердопаливний. Тому він не займає багато місця після монтажу. 
  • Просте встановлення. Невеликий розмір і вага позитивно позначаються на монтажі, який здійснюється простіше. Наприклад, газовий котел вимагає організації підведення палива за допомогою труб, що набагато складніше, ніж з'єднання дротів живлення для електрокотла. Також електричний котел не вимагає наявності вентиляції та димоходу. 
  • Управління. На електричному котлі можна легко встановити точну температуру. На інших типах теплогенераторів це робиться з похибкою. Це підвищує комфорт і економність витрати електрики. 
  • Універсальність. Ринок пропонує газові котли, які можуть працювати не тільки для опалення, а й для гарячого водопостачання. Якщо в будинку немає ГВП, то, купуючи таку модель, можна не піклуватися про додатковий спосіб нагріву води. 
  • Відсутність шуму. Твердопаливні або газові котли під час роботи видають шум, який негативно позначається на комфорті перебування в приміщенні. Це особливо погано, якщо газовий котел встановлено, наприклад, на кухні. Електрокотел позбавлений цього недоліку, він працює практично без шуму й знаходження в одній кімнаті з ним не викличе жодних незручностей.
  • Автономність. Електрокотел за необхідності може бути під'єднаний до сонячної електростанції, якщо вона організована в будинку. У цьому разі утворюється повна атомність від постачання ресурсів, чого не можна домогтися від твердопаливного та газового котла.

За якими параметрами вибрати електрокотел для будинку

Великий асортимент може поставити покупця в глухий кут – електрокотли відрізняються за багатьма параметрами та вартістю. Як вибрати модель серед усього розмаїття електричних котлів? Ось основні характеристики, на які варто звертати увагу:

  • розрахуйте потужність електрокотла, виходячи з площі приміщень, які потрібно опалювати – на кожні 10 м2 потрібно 1 кВт за висоти стель до 3 м. Додайте запас 10-20 %. Чим суворіший клімат і гірша теплоізоляція, тим більший потрібен запас потужності;
  • якщо котел потрібен тільки для опалення, то купіть одноконтурний, якщо ще й для ГВП – двоконтурний;
  • головний недолік електрокотла – висока витрата електрики. Якщо хочете заощадити на цьому, то виберіть модель із класом енергоспоживання А або А+, а також із додатковими функціями, які знижують витрату електрики;
  • підберіть електрокотел, який буде сумісний з вашою опалювальною системою – він може бути для теплої підлоги або радіаторів;
  • переконайтеся в тому, що у вашому будинку можна під'єднати електрокотел обраної потужності, що електромережа підтримує це.

Електрокотли в сучасному будинку, хоч і мають деякі недоліки, але кількість переваг їх значно перевищує. І сучасні технології дають змогу нівелювати багато мінусів.