Думки військових з приводу ухвалення “Формули Штайнмаєра”

Волонтер, представник Азовського руху у Польщі Владислав Ковальчук в інтерв’ю польському журналу і сайту Najwyższy czas розповів про те, що думають військові про "Формулу Штайнмаєра".

Суспільству нав'язують таку тезу, що треба домовлятися з Путіним, а сама "Формула Штайнмаєра" начебто закінчить війну. Але питання в тому, як саме вона закінчить війну і на яких умовах. Війну можна закінчити будь-коли. Але якою ціною?

Наприклад, Чехословаччина уникнула війни, віддаючи німцям Судети, чим це закінчилося, всі знають.

Так, можна закінчити війну. Але домовитися посередині, як уявляв собі Зеленський, не вийде. Що означатиме відступ українських військ з цих позицій (Золоте і Петрівське)?

Люди відвойовували ці позиції, за них проливалася кров. Можна сказати, що там, де українська армія, там і є зараз кордон. Там розбудовано і систему фортифікацій. Наближається зима, якщо треба буде відступати, то лише у чисте поле, а це позбавить українську армію захисту від обстрілу градами, адже відступивши від укріплених позицій українські військові будуть як на долоні.

Якщо говорити про Станицю Луганську, де вже відвели війська, то ситуація аналогічна. Є знищений міст, за мостом позиція сепаратистів на висотах біля пам'ятника князю Ігорю. Це означає, що сепаратисти вже мають тактичну перевагу.

Схожа риторика вже була й раніше, коли стверджували, що треба створити демілітаризовану зону в Широкіно, неподалік Маріуполя. Закінчилася ця ідея обстрілом Маріуполя в січні 2016 року з боку Широкіно.

В подальшому обстріли вдалось зупинити лише завдяки Широкинській операції, яку провів полк "Азов". Варто зазначити, що це була перша за всю війну на сході контрнаступальна операція.

Лише після визволення Широкіно обстріли припинились. Зараз Маріуполь, попри статус прифронтового, є спокійним містом, люди живуть своїм життям, працюють і відпочивають, діти ходять до школи.

Коли жителі Маріуполя чи інших звільнених від російської окупації поселень святкують якісь українські державні чи релігійні свята, то обов'язково з українською символікою, у вишиванках і з українськими піснями. І вони підходять до військових і благають, щоб ті не здавали наші відвойовані території, адже розуміють, у яке пекло їм доведеться потрапити, бо не вірять, що російська сторона може виконати зобов'язання із відведення військ.

Щодо колишнього президента України Петра Порошенка, який долучився до протестів і нині позиціонує себе як найбільший ворог "Формули Штайнмаєра", то у військових є теж своя думка. В самій партій Петра Порошенка не всі є поганими людьми, але мені важко зрозуміти їх логіку. Можна назвати нас радикалами, які виконували замовлення знищуючи рейтинг Порошенка перед виборами. Зрештою нам казали, що ми працюємо на Кремль, Ольгіно, ФСБ і Моссад разом узяті. Але, повертаючись до протестів перед виборами, варто звернути увагу, як добре працювала пропаганда, щоб за мить з ветеранів війни, котрі були поранені, котрі визволяли наші території, зробити терористів. Фактично, суспільство переконали, що то не ветерани питають, як можна під час війни обкрадати оборонний бюджет, а агенти Кремля.

Людина, яка ризикувала своїм життям на фронті, має право на таке запитання.

Проте частина суспільства наївно повірила, що ці люди виконували замовлення Кремля. Їх вносили до бази терористів "Миротворець". Тобто ветеранів війни, волонтерів, які допомагали армії, вносили до одних списків разом із терористами.

В мінських домовленостях є всі пункти формули Штайнмаєра, і в інтернеті є відео, де Порошенко позитивно відгукується про неї. Можна звинуватити нас у брехні, або в тому, що відео є монтажем ворогів Порошенка. Але чи є сенс щось заперечувати, коли сам Штайнмаєр підтвердив, що екс-президент був присутній на переговорах щодо формули і тоді вона не була зрадою?

(Детальніше про думку більшості військових та військових експертів з приводу нинішніх політичних рішень щодо воєнного конфлікту на Донбасі у матеріалі "ФОРМУЛА ШТАЙНМАЄРА – ДОРОЖНЯ КАРТА КАПІТУЛЯЦІЇ УКРАЇНИ" на сайті полку "Азов").