Відразу десять сучасних автомобілів швидкої медичної допомоги отримали у прикарпатських територіальних громадах напередодні відзначення в Україні Всесвітнього дня екстреної медичної допомоги (27 травня). Ключі від них медикам вручили голова обласної ради Олександр Сич та заступниця голови ОДА Людмила Сірко.
«З початком великої війни в Україні парк автомобілів швидкої допомоги в області істотно порідшав, оскільки багато з них було передано на передову, – зауважила Людмила Сірко. – Тепер же за сприяння Міністерства охорони здоров’я, ВООЗ та міжнародних донорів одержані спеціалізовані транспортні засоби поповнили автопарк екстреної медичної допомоги у краї. Їх передали саме в ті громади, де найбільше потребують, зокрема тим, які віддали свої автомобілі на передову чи де використовують застарілі карети швидкої допомоги».
«Те, що маємо змогу поповнити автопарк обласного клінічного центру екстреної медицини, дуже важливо в умовах війни, коли ми реагуємо на запити військовослужбовців і передаємо наш транспорт для їхніх потреб. Сьогодні десять станцій екстреної медичної допомоги отримали карети швидкої допомоги. Однак потреба в них становить ще близько 30 таких «швидких». Обласна рада завжди готова посприяти фінансово в придбанні їх», – зазначив Олександр Сич.
З нагоди професійного свята працівників цієї важливої служби в системі охорони здоров’я регіону також урочисто відкрили кисневу станцію, яка працюватиме на базі КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» – поповнюватиме медичним киснем відповідне обладнання, що його використовують у роботі бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги (Е(Ш)МД). Для її облаштування Національна служба здоров’я України виділила майже п’ять мільйонів гривень на придбання обладнання.
Названа комунальна установа стала одним з перших обласних центрів Е(Ш)МД в Україні, які мають кисневу адсорбційну станцію, що виробляє газоподібний медичний кисень. «Поява в нас кисневої станції – це феноменальна річ, – наголосив голова обласної ради. – Адже якщо раніше наше підприємство змушене було регулярно доставляти його своїм транспортом зі Львова, то тепер тут самі зможуть не лише наповнювати киснем власні автомобілі швидкої допомоги, тобто цілковито забезпечувати свої потреби в ньому, а й надаватимуть його для тих лікувальних закладів, які матимуть таку потребу».
Директор обласного клінічного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Мирон Матейко підтвердив, що киснева станція дасть змогу забезпечувати медичним киснем вчасно і в належному обсязі всі 98 бригад Е(Ш)МД у нашому краї, які обслуговують виклики за номером 103, навіть попри те, що кожна «швидка» укомплектована не одним, а трьома кисневими балонами…