У приготуванні їжі та напоїв дріжджі використовують тисячоліттями. До сьогодні дріжджі у складі різних продуктів стали невід'ємною частиною нашого раціону. Однак, попри їхню важливу роль, навколо дріжджів досі існує багато упереджень. Чи викликають вони проблеми зі здоров’ям? Або ж, навпаки, це корисний інгредієнт для сучасного харчування? Спробуємо розібратися і розвінчати найпоширеніші міфи про дріжджі.
Міф 1: «Дріжджі небезпечні для здоров’я?»
Один із найрозповсюдженіших міфів стверджує: вживання дріжджів викликає здуття і навіть алергії. Насправді потрібно розрізняти активні та неактивні дріжджі. Харчові дріжджі, які додають до їжі, проходять спеціальну обробку, після якої вони стають неактивними і не здатні до розмноження. Тобто вони не можуть нашкодити організму. Поряд з цим існує міф про термофільні дріжджі. Однак це вигадка. Дріжджів, здатних розмножуватися при температурі випікання хліба (а це щонайменше 175 градусів), не існує. Промислові хлібопекарські дріжджі насправді виведені для забезпечення контрольованого процесу бродіння.
Факт 1: Дріжджі є джерелом вітаміну В
Більше того, харчові дріжджі багаті на вітаміни групи B, амінокислоти та антиоксиданти, що робить їх корисним доповненням до раціону. Наприклад, дріжджі типу Saccharomyces cerevisiae широко використовуються при виробництві різноманітних продуктів.
Виробник Enzym Group виготовляє неактивні дріжджові пластівці. Цей функціональний продукт корисний своїм поживним вмістом і є особливо популярним серед тих, хто дотримується веганської або вегетаріанської дієти.
Міф 2: «Дріжджі викликають грибкові інфекції?»
Часто люди плутають харчові дріжджі з патогенними грибами, такими як Candida albicans, які можуть викликати інфекції. Це зовсім різні мікроорганізми. Харчові дріжджі не мають нічого спільного з патогенними грибами.
Факт 2: Дріжджі використовують як пробіотики
Дріжджі, які використовують у харчовій промисловості, не викликають інфекцій. Ба більше, штами дріжджів Saccharomyces boulardii навіть слугують як пробіотики для покращення роботи травної системи.
Міф 3: «Дріжджі шкідливі для травлення?»
Деякі вважають, що дріжджі у випічці можуть викликати дискомфорт у шлунку. Але під час випікання хліба дріжджі гинуть через високу температуру, тож вони неактивні в готових продуктах. До того ж, дріжджі роблять випічку легкою та повітряною, що полегшує її засвоєння.
Факт 3: Дріжджі підтримують баланс мікрофлори
Дріжджі можуть позитивно впливати на травлення. Окремі штами допомагають підтримувати здоровий баланс кишкової мікрофлори, оскільки сприяють росту корисних бактерій — лактобацил.
Дріжджі також здатні виробляти ферменти, що розщеплюють складні вуглеводи. А ще вони підтримують організм у боротьбі з патогенами і таким чином зміцнюють імунну систему.
Дріжджові добавки у сучасному харчуванні
Харчові дріжджі — це інактивовані добавки, які не ростуть і не ферментують. Вони продаються у вигляді пластівців або порошку і мають приємний горіховий смак. Їх додають у салати, супи або соуси для насиченого смаку і щоб зробити страви поживнішими.
Цей продукт стає все популярнішим завдяки своїй універсальності та користі зусиллями таких виробників, як Enzym Group. Це компанія із понад 30-річним досвідом, що працює над якістю і доступністю дріжджів у різних формах.
Харчові дріжджі часто називають суперфудом через високий вміст білків, вітамінів, мінералів та антиоксидантів. Вони підтримують імунну систему, покращують стан шкіри, волосся та нігтів, а також зменшують стрес завдяки високому вмісту вітамінів групи B. Окрім цього, дріжджі — чудове рішення для тих, хто хоче покращити свій раціон і обирає натуральні рішення. Біотехнологічна компанія з українським корінням Enzym Group активно розвиває інновації у харчуванні, які роблять цей продукт ще доступнішим та якіснішим.
На правах реклами