Довідки про реєстрацію місця проживання та склад сім’ї буде скасовано

У Кабінеті Міністрів України 18 вересня під час чергового засідання прийняли рішення скасувати необхідність отримання цих документів. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр, чільник нового Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров.

За словами чиновника, при переводі документообігу в цифровий формат буде скасовано кілька видів довідок, серед яких і довідки про реєстрацію місця проживання та склад сім'ї, за якими в країні щороку звертається близько 20 мільйонів осіб.

Правда, в уряді не пояснили, яким чином тепер будуть нараховувати субсидії, зараховувати дітей до певної школи, оформляти у банках кредити чи позики і т. п. Адже саме у цих сферах нині обов'язкові такі довідки.

Тепер функцію формування політики у сфері адміністративних послуг бере на себе Міністерство цифрових трансформацій. Завдяки нововведенню можна зміниться сама логіку отримання деяких послуг.

Також заплановано створити єдину електронну форму замість подання 37 документів при народженні дитини і реалізувати запуск автоматичних послуг без залучення чиновника, тобто «кабінет забудовника», прискорити роботи ЦНАПів за рахунок автоматизації процесів, а далі їх трансформувати у фронт-офіс електронних послуг тощо.

Презентація самого міністерства, команди, цілей і проектів відбудуться в кінці вересня.