Дошкільний заклад Спаської ОТГ обживається в новому просторому приміщенні

Дитсадок «Сонечко» Спаської ОТГ вже пів року працює в новому приміщенні, яке відповідає усім потребам дошкільного закладу. Його працівники наголошують, що завдяки цьому вдалося збільшити кількість дітей, які тут виховуються, та створити для них більш комфортні умови.

Прикарпатські журналісти мали можливість ознайомитися з особливостями роботи ДНЗ під час престуру, організованого Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України. Зокрема, у своїй роботі вихователі закладу активно та ефективно використовують ігрове навчання та нетрадиційні методи малювання.

За словами директорки «Сонечка» Марії Рішко, історія дошкільного навчального закладу у Спасі розпочалася 1967 року. Тоді дитсадок зміг прийняти лише 25 дітей. 1983-го заклад розширили та відкрили ясельну групу. 1995 рік запам’ятався не дуже втішними новинами, а саме: закриттям ясельної групи та переведенням роботи ДНЗ на сезонний режим.

«Засяяло» «Сонечко» на повну силу 2002-го, тоді дитсадок знову почав працювати впродовж року. А 10 січня 2019 р. стало ще однією важливою датою в його історії, адже саме цього дня заклад запрацював у новому просторому приміщенні і у збільшеному складі. Сьогодні тут виховується 40 дітлахів у двох різновікових групах: «Бджілки» та «Ромашка».

Вихованці дитсадка зустріли гостей на дитячому майданчику, адже за розкладом у них – прогулянка. Трішки згодом маленькі «чомучки» презентували присутнім мінівиступ, зворушивши усіх неповторним і неймовірно щирим виконанням віршиків. Прикарпатські журналісти подарували діткам гучні аплодисменти і вирушили на екскурсію закладом.

Дитячий майданчик - улюблене місце вихованців закладу

Зайшовши в нове приміщення «Сонечка», важко здогадатися, що раніше тут функціонувала колгоспна лікарня. Від лікувального закладу не залишилося і сліду, адже його повністю реконструювали та створили всі умови для того, щоб якнайкраще організувати виховання найменших жителів об’єднаної територіальної громади. Тут дуже просторо, яскраво та сучасно. Стіни закладу прикрашають промовисті малюнки та написи. – Нова будівля відкрила нові можливості, – розповідає вихователька Юлія Кузьмин. – У старому приміщенні тіснилися в пристосованих і маленьких кімнатках з пічним опаленням та без водогону. Змушені були носити воду з криниці. Такої краси, як тепер, нових крісел, ліжечок, інвентарю тощо у нас не було. Це вивело нас на набагато вищий рівень.

Ю. Кузьмин працює в дитсадку «Сонечко» десять років. Група, в якій вона виховує дітлахів, називається «Бджілки». Це «старожили» закладу, які перекочували зі старого приміщення в нове. В своїй роботі жінка використовує нетрадиційні техніки малювання. Її вихованці малюють не лише олівцями, фарбами чи фломастерами. Свої перші шедеври дітки створюють пальчиками, корками, різними штампами, пір’ячком, піском, сіллю, свічкою тощо. Пані Юлія наголошує, що таке малювання викликає в малюків неабияку цікавість та захоплення. Крім того, використання різноманітних художніх технік дуже гарно працює саме в різновікових групах.

Вихователька Юлія Кузьмин зі своїми "бджілками"

У новоствореній групі «Ромашка» велику увагу приділяють ігровій діяльності. «Провідна діяльність дітей до семи років – ігрова. Оскільки це новостворена група, то більше уваги приділяю саме грі, щоб дітки краще адаптувалися до нових умов та здружилися, – коментує вихователька Світлана Годованець. - Гра – дуже ефективний метод навчання і виховання, який чудово розвиває мислення та пам’ять. У нас різновікова група, тому намагаємося так розподіляти матеріал, аби було цікаво і меншим, і старшим діткам».

У "Ромашці" велику увагу приділяють грі

Також у дитсадку працює інклюзивна група. Поміж вихованців закладу є шестирічний хлопчик з особливими освітніми потребами. За словами вихователів, він легко влився в дитячий колектив, гарно соціалізується, хоча не обійшлося і без певних труднощів на початку. Одногрупники допомагають йому краще адаптуватися, співпрацюють з ним, діляться іграшками і таким чином самі навчаються милосердя й доброти. «Це дуже спокійна та врівноважена дитина, – каже Марія Рішко. – З ним працює психолог, з вересня ще буде логопед. Маємо дуже багато іграшок для розвитку дрібної моторики рук. Створюємо всі необхідні умови, щоб забезпечити особливі освітні потреби нашого вихованця».

Навчальний простір груп дуже яскравий та сучасний, наближений до вимог освітнього середовища «Нової української школи». Отже, випускникам дошкільного закладу буде легше адаптуватися до шкільної атмосфери. Ю. Кузьмин задоволена реформою, каже, що вона її схвалює на всі сто відсотків. Подобаються елементи реформованої школи і її вихованцям, адже навчання триває в ігровій формі. Тож навчатися стає дедалі цікавіше.

Ще однією так званою «фішкою» «Сонечка» є те, що батьки вихованців закладу, зробивши декілька маніпуляцій на своїх ґаджетах, можуть побачити, чим займаються їхні діти. Адже тут встановлено систему відеоспостереження. Таке рішення ухвалили на сесії сільради ОТГ після обговорень на батьківському та виконавчому комітетах. Доступ до перегляду цих кадрів мають лише ті батьки, котрі придбали абонемент. Вартість послуги – 200 гривень на рік, для батьків двох вихованців дитсадка – 300 грн. «У мене двоє дітей ходять у дитсадок. У будь-який момент можу зайти за посиланням і подивитися, що вони роблять і чи все у них добре, – розповідає голова Спаської сільської ради ОТГ Микола Медвідь. – Камери встановлено тільки в ігрових кімнатах, на дитячому майданчику і коридорах. У спальні й кухні їх немає».

… На черзі до дитсадка перебувають 14 дітей Спаської ОТГ, потрапити до закладу вони зможуть уже у вересні – після випуску «новоспечених» школярів. Тож «Сонечко» засяє ще яскравіше, вітаючи своїх нових вихованців.

Редактор відділу газети “Галичина”