Допомога ЗСУ та облаштування реабілітаційного центру для військовослужбовців – такою була мета відзначення 586-річчя Калуша

Цьогорічний День Калуша – з нагоди чергової річниці міста – минув під знаком доброчинного прагматизму з огляду на потреби Збройних сил України. Всі розмаїті масові заходи тривали з акцентом на волонтерстві його організаторів, учасників, гостей. Добра ініціатива, гарна практика, хороший приклад для інших громад області… Пропонуємо увазі читачів низку миттєвостей з цього святково-волонтерського дійства.

На базі «Хотіня» постане реабілітаційний центр для фронтовиків

Голова Калуської міської територіальної громади Андрій НАЙДА:

– Калушу сповнилося 586 років. Громада цьогоріч відзначала День народження свого міста по-особливому. Адже війна і для тилових територій обумовлює спосіб нашого життя та орієнтує на ті речі та дії, які є важливими сьогодні. Тому всі заходи, які відбувались у Калуші в рамках святкової програми, попри всю різноманітність та різноплановість, мали єдину мету – збір коштів на підмогу нашим ЗСУ та на облаштування майбутнього реабілітаційного центру для військовослужбовців.

Про ініціативу створення реабілітаційного центру в Калуші варто тут сказати передовсім. Цей надзвичайно важливий проект, який отримав назву «4.5.0. Прикарпаття» (https://www.facebook.com/profile.php?id=100075445167715) мусить бути реалізований, бо ми усі разом повинні подбати про створення належних умов, в яких наші військові зможуть отримувати необхідний комплекс послуг з фізичного та психологічного відновлення.

Ідея створення центру належить жителеві нашої громади Олегові Перегуді (с. Пійло Калуської громади), який у червні 2022 року загинув на війні. Продовжує його справу дружина та побратими, об’єднавшись у ГО «Реабалітаційний центр ветеранів війни «4.5.0. ПРИКАРПАТТЯ»».

На сьогодні «4.5.0 Прикарпаття» – це проєкт, здійснення якого вже розпочали. Майбутній реабілітаційний центр для військових створюється на базі водонапірної станції «Хотінь», яка розташована в мальовничому куточку Калуша, неподалік річки Лімниці. Будівлю та земельну ділянку Калуська міська рада вже передала організації. Вже провели толоку – розчистили територію майбутнього центру від сміття та чагарників.

Голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук також підтримала калуську ініціативу та запевнила, що сприятиме пошуку донорів для проведення реконструкції приміщення та ремонтних робіт.

У будівлі центру плануємо облаштувати простору спортивну залу з мобільними тренажерами та реабілітаційним обладнанням, масажний кабінет, кабінет психолога та кухню-їдальню, бібліотеку. А на його території – спортивний майданчик, теплиці, вулики.

Та щоби втілити в життя цей проект, ми мусимо разом мобілізувати всі наші можливі зусилля. Власне, тому значну частину заходів у День міста було орієнтовано на збір коштів для реабілітаційного центру. (Долучитися донатом усім охочим можна за таким посиланням:

https://send.monobank.ua/jar/8Bi8FjSiHh, номер картки банки 5375 4112 0596 0722).

Презентація каталогу «ArtKalush» стала мистецьким проривом

Це визначна подія, насамперед, для мистецької спільноти. Самі художники назвали цей проєкт справжнім артпроривом, адже це перше видання такого формату, де зібрано ілюстрації робіт 36 художників з Калуської міської громади.

«Давнє місто Калуш багате на таланти. Тут живуть справжні митці, які своєю творчістю окрилюють, і залучають до світу живопису інших. За кожною індивідуальністю – своя мистецька школа, свій досвід у живій творчій практиці», – саме такими словами розпочинається видання, де представлені роботи калуських талановитих майстрів з живопису, графіки, абстракції, скульптури, батику, художнього ткацтва. Діапазон робіт дуже широкий. Вони різні за стилем, філософією, манерою письма, способом творення, але поєднують їх любов до рідної землі.

Віриться, що напрацьований матеріал стане живильним грунтом для молодих митців, які тільки розпочинають свій творчий шлях, та неоціненним скарбом у духовному надбанні нашої громади, Прикарпаття, України.

Ідея створення каталогу «ArtKalush» належить першому заступникові міського голови Мирославу Тихому. Його видано коштом бюджету громади. У міській раді підтримують такі ініціативи, бо мистецькі твори калушан приємно вражають і заслуговують на те, щоби про них дізнався весь світ.

Нове футбольне поле зі штучним покриттям на території Калуського ліцею № 10 – чудовий подарунок громаді

Добротний спортивний майданчик встановлено за кошти державної субвенції за сприянні народного депутата Едуарда Прощука.

Міський голова Андрій Найда, дякуючи народному депутатові та всім, хто долучився до втілення в життя цієї ідеї, зазначив, що в Калуші це вже другий такий спортивний об’єкт, який вдалося відкрити за неповних два роки. І в цьому є великий позитив, адже на такі майданчики залюбки приходять діти та молодь, щоб потренуватися, позмагатися (і не тільки у футболі).

Калуський тартар – це вишукано і смачно!

Віктор Волошин, який увійшов цього року в топ-10 найкращих кухарів популярного в Україні кулінарного шоу, таки зумів здивувати рідне місто в день його народження!

Сотні його шанувальників з величезною цікавістю стежили за вправними руками майстра, який на центральній площі міста готував брускети (накладанці) з різноманітними оригінальними начинками.

А далі Віктор спеціально для калушан та гостей міста приготував той самий шедевр, яким під час відбору здивував суддів шоу – тартар з ікрою з калуського пива в українській інтерпретації.

Продегустувати вдалось багатьом! І це насправді вишукано і смачно. Схоже, Калуш, окрім рожевої панами (елемент сценічного образу Олега Псюка, лідера музичного гурту Kalush, який торік став переможцем «Євробачення-2022») має ще один бренд – Калуський тартар!

Треба зазначити, що В. Волошин проживає й працює в Калуші, у нього багато планів щодо розвитку своєї справи, до якої хоче залучати бійців, що через поранення втратили тимчасово працездатність. Кухар переконаний, що, власне, в кулінарії вони можуть себе знайти.

Міський пейзаж – нова сторінка творчості військового художника

У рамках відзначення Дня міста в Калуші відбулась дуже значуща для громади подія – відкриття персональної виставки картин Володимира Безрукого – воїна з позивним «Пікассо», талановитого художника, Почесного громадянина міста.

І всі, хто прийшов до виставкової зали, напевно, були подивовані від добірки картин, бо це зовсім нова сторінка у творчості Володимира – міський пейзаж…

Насправді, для вже відомого військового художника немає перепон для проявів творчості, тим паче, що вона тісно переплетена з його сенсом життя –захистом батьківщини. Володимир Безрукий ще з 2014 року поєднує військову службу та пензлі. Його полотна – не завжди папір, бо шедеври митця часто народжуються на дерев’яних дверях, дощечках, ящиках з боєприпасів…

Постмайданівська та військова творчість Володимира Безрукого вже давно стала надбанням усієї України. Вона не може залишити байдужим нікого, адже кожна робота – це правдиве відтворення війни, її героїв, хроніки подій.

Сюрпризом на відкритті виставки стало фото Головнокомандувача Збройних Сил України генерала Валерія Залужного, який тримає в руках портрет бійця, виконаного Володимиром Безруким на ящику від боєприпасів. Цю світлину подарувала художникові гостя зі Львова – волонтерка Олена. Це був дуже зворушливий момент для всіх присутніх, а для Володимира – високий ступінь визнання.

Наталія ТАБАЧУК. Начальник відділу координації роботи зі старостинськими округами, закупівель та комунікацій Калуської міської ради.