Догляд за тритоном — особливості

Тритон звичайний представляється одним з найбільш маленьких земноводних видів. Його довжина часто не перевищує 8 см, але деякі особини виростають до 10,5. причому половина довжини тіла класифікується хвостом. спинка земноводного хвостатого забарвлена оливково-бурим кольором, черевце — жовтуватого відтінку, вкрите маленькими темними крапками. Голова має поздовжні темнуваті рисочки. Шлюбний період самця позначається відростанням гребінця з блакитною лінією перламутрового блиску. Поверх гребеня проходить помаранчева облямівка.

Тритон звичайний

У природі тварина сімейства саламандр живе в листяних, рідше — змішаних лісах. Можна часто зустріти в парку біля водойми, навіть у сирих місцях населених пунктів. Переносить зиму у великих купах листя, забирається в нори різноманітних гризунів, сільські підвали та погреби. Весна для хвостатого починається на початку квітня, коли особини прямують до водойм, де беруть участь парами в так званих шлюбних іграх. Отримавши від VIP Casino промокод на фріспіни, зареєстровані користувачі азартного клубу також розважаються безплатно або на гроші іграми на відеослотах, зриваючи куш — головний приз.

У природному середовищі самка сімейства саламандр відкладає півтори сотні яєць. Ікринки кріпляться до листя підводних рослин, що вкривають плоди вигнутим краєм. Розвиток зародка відбувається таким чином:

  • через 2-3 тижні вилуплюються личинки, з подальшою появою зябер;
  • через 2-2,5 місяця зябра зникають, малюки підіймаються на сушу, досягаючи довжини 3-4 см;
  • там уже попередньо перебувають батьки;
  • маленькі земноводні добирають ріст у сирому листі, трухлявих деревах, нірках комах, невеликих ссавців.

Аналогічні умови створюються тваринам у домашніх акваріумах. Частину своєрідного тераріуму наповнюють вологою землею з прілим листям, трухлявиною дерев, інших вологолюбних чагарників, рослин.

Годують особин личинками комах, рідше — дорослими комарами, невеликими ракоподібними, черв'яками, равликами, іншими представниками сімейства м'якотілих — молюсків, земними безхребетними — багатоніжками, павукоподібними.

Тритон гребінчастий

Особина відрізняється від звичайного розміром. Доросла живність досягає 17,5 см завдовжки. Верх забарвлений коричнево-чорним або синяво-чорним кольором, низ — помаранчевий, вкритий чорними крапками. Шлюбний гребінець закінчується біля початку довгого хвоста.

Біологія обох видів практично аналогічна. Однак гребінчастий віддає перевагу холоднішій воді та повітрю — не більше 20,5 °C. Захист у нього також ґрунтовний — секреторні клітини виділяють поверхневий отруйний слиз. Відтак цей вид зустрічається частіше порівняно з першим — мало ворогів. Внаслідок наведеного, гребінчастого не можна тримати разом із рибками, раками, отруйними та водними комахами.