Депутати Городенківської міської ради на засіданні чергової сесії прийняли знакове для громади рішення: підтримали створення індустріального парку на місці колишнього цукрового заводу.
У громаді вважають, що такий парк має низку переваг та стане поштовхом для розвитку промисловості в громаді. А також гарантує стабільне поповнення бюджету, наявність нових робочих місць та можливість облаштування територій. Зокрема це дасть громаді понад 1000 нових робочих місць, розвиток малого та середнього бізнесу, зростання доходів її жителів, податок на нерухомість, земельний податок, ПДФО, зменшення відтоку мешканців.
Голова Городенківської ТГ Богдан Кобилянський розповів: «Депутати Городенківської міської ради прийняли доленосне для нашої громади рішення. 26 обранців підтримали створення індустріального парку на території 27,5 га у Городенці.
Одразу після голосування ми разом із директором компанії U PARKS CEO IMC Валерієм Кирилком підписали меморандум про співпрацю. Метою укладення меморандуму є сприяння у створені індустріального парку, робочих місць для місцевих жителів та створення виробничих промислових потужностей. Адже згідно з запланованим на визначеній території передбачене будівництво одразу кількох підприємств, що піде лише на користь громаді.
Як на мене, створення індустріального парку є неабияким шансом для розвитку промисловості та й Городенківської громади загалом. Звісно, є й ризики, адже ми перебуваємо у стані війни, коли все може змінитися в будь-який момент. Але все ж вірю, що все заплановане обов’язково буде втілено в життя».
За словами ж В. Кирилка, створення індустріального парку з глибокої переробки кукурудзи та об’єктів сумісних з цією діяльністю дозволить підняти економіку громади на якісно новий рівень. Упродовж чотирьох років його компанія займається розвитком індустріальних парків по всій території України, а сьогодні у її керівництві перебуває чотири таких об’єкти.
«Верховна Рада ухвалила справді важливі законопроєкти про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України щодо роботи індустріальних парків у частині пільгового оподаткування бізнесу, який працюватиме на їхніх територіях, – коментує ініціативу городенківців виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій СТЕФАНЧУК. – З огляду на це територіальні громади докладають максимум зусиль задля створення таких парків. Зокрема Городенківська міська територіальна громада сформувала пропозицію, на яку відгукнувся бізнес, і це дозволить розпочати роботу нового кластеру, створивши велику кількість нових робочих місць, сплачуючи податки та розвиваючи регіональну економіку».
На Івано-Франківщині вже успішно працює три індустріальні парки. Такі об’єкти можуть стати майданчиками і для тих підприємств, які збираються евакуйовуватись із зони бойових дій, але ще не визначилися, куди переїжджати, куди вкладати свої кошти, як виходити на нові ринки й працювати.