До Дня святого Валентина – топ найкращих книжок про кохання

Історія виникнення свята усіх закоханих, котре світ відзначає 14 лютого, відома усім. І про почуття, без якого не може жити жодна людина, знято багато фільмів, написано безліч творів. Це книжки про любов та пригоди, про дружбу і стосунки, про вміння розуміти одне одного.  Отож до вашої уваги добірка найромантичніших і найцікавіших романів, котрі можуть бути чудовим подарунком і до Дня святого Валентина, і до 8 Березня (й інших свят) для коханої людини. 

"Чому чоловіки не слухають, а жінки не можуть читати мапи?" (Аллан і Барбара Піз).

Книжка присвячена усім чоловікам і жінкам, які хоча б раз у відчаї звертались до свого партнера зі словами: "Чому ти мене не розумієш?". Стосунки часом руйнуються через те, що представники сильної статі не можуть усвідомити, що їхні кохані є іншими, не схожими на них, а представниці прекрасної половини людства очікують, що герої їхніх романів за складних життєвих обставин поводитимуться так само, як вони самі. 

"Емма" (Джейн Остін)

За допомогою порад письменника кожен може дізнатися більше про себе і про кохану людину, навчитися поводитися так, щоб стосунки були більш повноцінними та приємними, а спільне життя - щасливим і гармонійним. 

Герої книжки — живі люди, з усіма їх достоїнствами і недоліками, здатні й на високі почуття, і на великі помилки. Головна героїня Емма з неприпустимим марнославством і самовпевненістю вважала, що вміє читати чужі серця і здатна розпоряджатися чужими долями, навіть не замислюючись, що це може завдати комусь болю або стати загрозою і її власному щастю — втратою відданого друга, який щиро кохає її.

За однойменним романом уже знятий фільм.

"Фелікс Австрія" (Софія Андрухович)

Це український бестселер про історію кохання та дружбу, віру й ілюзію. Події у романі відбуваються в Станіславові кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах "щасливої Австрії", в якому люди живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатає міфами про ідилічне життя, – долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти. 

На початку 2020 року за сюжетом роману у прокат вийшов фільм "Віддана" та видано спеціальний кулінарний записник "Галицькі смаколики". 

 "Добрі новини з Аральського моря" (Ірена Карпа)

Любов до себе — чи не найважливіше зізнання, яке згодом може прийти. Вона плекається довго й сумлінно, часом через біль та зневіру, проте, зрештою, такий шлях має щасливий фінал.

Дія роману відбувається у найромантичнішому місті світу – Парижі, а в центрі оповіді – чотири українки-втікачки, котрі з різних причин прямують до Франції. Вони втікають від щоденних клопотів та негараздів, щоби знайти себе. І у цих пошуках все ж не можуть утекти від любовних пригод. На диво, у жодної з них не виходить віднайти спокій, допоки вони не усвідомлюють, що любов до себе є тим невідомим, яке вони шукали.

Героїні і унікальні, й універсальні, адже кожна читачка може знайти в них і свої риси - страхи, переживання та спільний жіночий досвід. Тож, якщо комусь захочеться втекти до Парижа, щоб позбутися своїх проблем і знайти там любов свого життя, ця книжка може стати прекрасною терапією.

"Ефект Розі" (Грем Сімсіон)

Роман розповідає про успішного вченого-генетика Дона Тіллмана, який завжди дослухався до логіки й уникав будь-яких несподіванок, тому навіть у пошуках супутниці життя застосовував науковий підхід із чіткими вимогами, аж поки не зустрів примхливу й спонтанну Розі Джармен, котра повністю зруйнувала його наукову теорію пошуку другої половинки і назавжди змінила життя. Очікуючи народження дитини, учений і гадки не має, що таке батьківство, а коли досліджує це питання — потрапляє у халепу із законом, яку приховує від дружини. На пару чекає багато випробувань і переживань, а також перевірка шлюбу на міцність, яка може докорінно змінити героїв.

"Сім звичок надзвичайно ефективних сімей" (Стівен Кові)

Aвтop cвiтoвoгo бecтceлepу, наводячи приклади історій з життя власної родини, poзкpивaє тeму ciмeйниx cтocункiв i пpoпoнує пpaктичнi пopaди щoдo виpiшeння пoвcякдeнниx пpoблeм, якi pуйнують ciм’ї й нaвiть цiлi cпiльнoти. Розповідає пpo тe, нaвiщo нaм ciмeйнi пocидeньки, як збaлaнcувaти cвoї i poдиннi пoтpeби тa пepeйти вiд зaлeжнocтi дo нeзaлeжнocтi, як створити сімейний затишок у нашому буремному світі. А тaкoж як пoєднaти ciмeйнe життя i бiзнec, cтвopити cтaбiльну та гapмoнiйну ciм’ю і дiйти пopoзумiння з дiтьми i бaтькaми.

"Без імені" (Джошуа Ферріс)

Роман Джошуа Ферріса спонукає читача до роздумів — хто ми в цьому світі, що нами рухає і куди ми зрештою йдемо. Допомагає переосмислити життя, особисті проблеми й взаємовідносини та вчить долати труднощі, які не оминають жодну закохану пару. 

Людина всьому хоче знати причину, докопатися до суті, пояснити незбагненне. Проблеми чи важкі хвороби завжди стають тяжким випробуванням для обох закоханих. Долаючи труднощі, головні герої доводять справжність соїх почуттів.

"Між небом і землею" (Марк Леві)

Романи французького письменника, котрі продаються мільйонними тиражами, розповідають про те, що сховано у в глибині душі, і про те, що хоче кожен читач. 

Твір одразу занурює у невідомий світ таємниць потойбіччя. У ньому розповідається про буденні радощі та дрібні проблеми жінки-лікаря, котра одного разу потрапила в жахливу аварію, через що опинилася в комі, на порозі життя і смерті. А згодом відбулася зустріч із чоловіком її мрій, котрий якимось чином почав бачити її душу. Він допоміг жінці не втратити себе та повернутися до життя завдяки коханню.

"Зміщення спектра" (Януш Леон Вишневський)

Автор книжки знайомить читача з ніжною історією юнацького кохання Якуба й Надії. Абсолютно різні життєві шляхи двох молодих людей повинні були рано чи пізно перетнутись. Їхнє кохання по справжньому благословенне всесвітом, тому що насправді воно почалося ще до їхнього народження… у культовому романі "Самотність у мережі".

Якуб — студент факультету інформатики в університеті. Він не знає, що в житті його матері було велике кохання, яке й досі її хвилює. І от його дівчина раптом помічає дивовижні зв’язки між книжкою, яку саме читає, і життям свого коханого. Вона починає пошуки і наштовхується на таємницю. Хто насправді є батьком Якуба? Чи має вона право знайти відповідь на це питання? Родинні секрети, ретроспекції, різні країни — герої наново переживають давно забуті емоції, прагнуть розібратись у власних почуттях і зрозуміти, чи правильний вибір вони колись зробили.

"Дочка торговця шовком" (Дайна Джефферіс)

Роман оповідає про те, як у своє 18-річчя Ніколь, молодша дочка в’єтнамки і француза, отримала в подарунок від батька маленьку занедбану крамничку шовкових тканин у Ханої. Проживши все життя у тіні старшої сестри Сільви, Ніколь нарешті скинула з себе пелену невпевненості й плекає надії на майбутнє. Та вулиці міста й країни охопила індо-китайська війна з усіма її жахливими реаліями. А у її життя вриваються двоє чоловіків, що прагнуть кохання молодої дівчини.

Сюжет розгортається навколо любовного трикутника і питання вибору, яке постає перед героїнею у важкі часи війни.

"Шлюбний договір" (Мішель Річмонд)

Роман, який захопить і жінок, і чоловіків. Це психологічний трилер-роздуми про інститут шлюбу під тиском нав’язаного і підписаного молодятами «договору» з сумнівною таємною організацією. Головні герої, незважаючи на своє кардинально різне минуле, знайшли одне одного, і між ними зародилось неймовірно сильне почуття. На весілля вони отримали дорогий пакунок з подарунком — шлюбним договором. Наважившись підписати його, подружжя потрапило у смертельно небезпечну авантюру, яка може вбити їхнє кохання. Книга розповідає про те, як одна помилка перевертає весь світ шкереберть, а життя перетворює на жахіття.

"По той бік мосту" (Мері Ловсон)

Poмaн - про драматичну icтopiю, яка відбувається в маленькому канадському містечку. Про дocвiд фepмepcькoї ciм’ї Дaнн і її двох пoкoлiнь. А також про рідних братів, які є повними протилежностями і найзапеклішими суперниками. Життя у містечку складне, проходить у всіх на виду. Сімейна рівновага між ними остаточно руйнується, коли у громаді з’являється нова дівчина… До того ж і так складна реальність доповнюється загрозою Другої світової війни.

Цeй poмaн дocлiджує глибини людcькиx пoчуттiв, джepeлa пpoвини i нaдiї, в тoй жe чac - пoвcякдeнну poбoту oднiєї ciм’ї в пepioд дo i пicля Дpугoї cвiтoвoї вiйни.

"Пісня Алабами" (Жіль Леруа)

Історія знайомить з однією із найвідоміших і найепатажніших пар ХХ століття — Френсісом і Зельдою Фіцджеральдами. У ті часи це була найталановитіша і найвідоміша пара в США, що існувала «поза межами». Він — видатний письменник, вона — його доля, суперниця, муза, а також і «злий геній», як вважали деякі. Але автор у своїй книзі переконливо довів, що саме Зельда була жертвою, а Френсіс Скотт — її багаторічним нещадним катом.

Головні герої обоє горіли талантом, їхнє кохання було гарячим і бурхливим наче вулкан, що прокинувся. Цей жар їх і спалив. Неземне кохання, яке їм довелося пережити, зрештою, стало їхнім прокляттям. Френсіс не зміг прийняти талант Зельди — просто не потерпів суперництва, а Зельда не змогла йому цього пробачити.

«Полдарки» (сага із чотирьох книжок Вінстона Ґрема)

Роман охоплює події XVIII століття. Британський офіцер Росс Полдарк після війни за незалежність США повертається до рідного дому у графство Корнуолл. Але тут на нього чекають неприємні відкриття: батьки померли, родинний маєток та шахти у повному запустінні, наречена отримала звістку про його загибель та вийшла заміж за кузена. Життя потрібно починати спочатку. Одного разу він рятує від хуліганів молоду дівчину на ім’я Демельза. І його світ перевертається з ніг на голову…

Українською перекладено 4 книги циклу «Росс Полдарк», «Демельза», «Джеремі Полдарк» та «Ворлеґан».

"Сливове дерево" (Еллен Марі Вайсман)

Кохання Крістін й Ісаака повинно було статися - незважаючи на походження, статуси і трагічні події, які випали на їхні долі. Він - син заможної єврейської сім’ї Бауерман. Вона - юна покоївка в їхньому домі. В один момент між ними спалахують почуття. Але насувається осінь 1938, а з нею і жахливий режим, який скоро понівечить усю Європу. "Сливове дерево" — це історія неймовірно сильного кохання, яке зв’яже їхні життя й допоможе пережити всі жахи гітлерівського режиму. Довгі роки Крістіна боротиметься з порядками, запровадженими в її містечку гестапо, пройде крізь жахіття Дахау, із неймовірними труднощами виживе, щоб нарешті заговорити на повен голос.

"Червона літера" (Натаніель Готорн)

Це класика світової літератури. В романі відкривається водночас романтичний і жорстокий трикутник. Молода дружина літнього вченого-фанатика була розлучена з чоловіком протягом двох років, коли її відвезли з рідної Англії до Нового Світу. Самотня, без друзів та родини, вона закохується в молодого священика Артура. Їхнє кохання подарувало світові нове життя. Народження позашлюбної дочки не залишається таємницею ні для чоловіка, ні для пуританського оточення жінки. Подія викликала обурення місцевої громади. Червона нашивка з літерою "А" на одязі тепер стає тавром і символом нескореності та ціною власного щастя для юної красуні Естер Прин.

"Убий мене ніжно" (Ніккі Френч)

Сюжет, звичайно ж, присвячений почуттям. Мова про те, як кар’єру, друзів, комфорт, добробут і навіть нареченого героїня Еліс готова проміняти тут і зараз заради справжнього кохання. Одного дня, кваплячись вулицею, вона впіймала погляд красеня Адама, і її світ розділився на «до» і «після» зустрічі.

Спершу все було наче у кіно — глибокі почуття, неочікуване щастя і нечуваний комфорт. Аж поки про себе не нагадало таємне минуле життя коханого Адама… І все зруйнувалося, як картковий будиночок. Ціна розгадки таємниці виявиться зависокою для обох.

"Берта Ісла" (Хав’єр Маріас)

Це драматична історія жінки, яка сама обрала для себе долю одісеївської Пенелопи. Я і міфічна Пенелопа, героїня Берта повинна була дочекатися коханого Тома. Навіть з того світу… Закохані з юності вирішили бути разом. Їхні почуття зважені й неймовірно міцні, незважаючи на маленькі зради, замовчані непорозуміння, тривалі розлуки й безліч дуже дивних сторонніх факторів. Після університету за унікальне знання мов Тома вербують у шпигуни. Берта стає його дружиною і народжує йому дітей. Часті робочі відрядження для них набувають трагічних тонів — Том не повернеться з чергового шпигунського завдання. Жінку чекає сумне майбутнє...

Кореспондент