До 100-річчя сотенного УПА. Мирослава Симчича видали пам’ятний календар його імені

Сьогодні видатний український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, незламний політв’язень, кавалер орденів «Свободи» та «За заслуги» Мирослав СИМЧИЧ, котрому торік Президент Володимир Зеленський надав звання «Герой України», відзначає свій поважний 100-річний ювілей.

З цієї нагоди за фінансової підтримки обласної військової адміністрації організовано випуск іменного календаря М. Симчича. Наразі виготовлено 500 примірників, які передадуть до Музею історії міста Коломиї, де офіційно відзначать 100-річчя Героя України.

Нагадаємо, що народився наш земляк у селі Вижньому Березові на Коломийщині (нині Косівський район). Ще 1941 року вступив до юнацької мережі ОУН, згодом очолював Березівську сотню УПА, брав участь у великій кількості боїв, серед яких найвідомішим став погром під Космачем великої колони «енкаведистів», здійснив чимало рейдів територією України. За участь в УПА його на 25 років позбавили волі. Але відбув в ув’язненні понад три десятиліття. Дивом вижив у жахливих умовах етапів і концтаборів. Звільнений 1985-го. Він єдиний із повстанців, кому ще за життя встановили пам’ятник.

Ініціаторами створення календаря стали письменник, журналіст, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Михайло Андрусяк, директорка Музею історії міста Коломиї Уляна Мандрусяк, голова Конгресу української інтелігенції Коломийщини Ольга Руданець та громадський активіст, видавець Петро Кривюк. Дизайн календаря розробив Андрій Запухлий.