Детективи та історико-пригодницький жанр – дві іпостасі письменника Василя Добрянського

В читальному залі Івано-Франківської центральної міської бібліотеки відбулася творча зустріч з відомим українським письменником, майстром детективного жанру Василем ДОБРЯНСЬКИМ.

Під час творчої зустрічі з читачами

Василь Добрянський - відомий шанувальникам під псевдонімом Борис Крамер. Саме під обкладинкою з цим прізвищем вийшли детективи, які вже завоювали серця читачів – «Справа № «Про страчений одяг», «Пастка на полоза», «Зламані сходи», «Пернач полковника Вухналя». Кожна з цих книжок має цікавий динамічний сюжет і несподівану детективну розв’язку.

Але пан Василь розширює жанрові рамки своїх книжок. Незабаром в одному з українських видавництв під його справжнім іменем вийдуть дві нові історико-пригодницькі книжки про часи Івана Котляревського та Павла Скоропадського, в яких читач матиме змогу зануритися у маловідомі, але вкрай непересічні події, які, за сприятливих обставин, могли б стати доленосними для нашої країни.

А повертаючись до жанру детективу, письменник спростовує хибні уявлення про те, що це легке чтиво та легкий жанр. Зрештою наклади таких відомих детективістів як Агата Крісті та Жорж Сименон зі своїми усесвітньо відомими героями міс Марпл та комісаром Мегре говорять самі за себе.

Борис Крамер теж має своїх героїв – це Артем Нагорняк і Михайло Чорний, які, мандруючи з книжки в книжку, розплутують дедалі таємничіші справи. Хто знає, може, і їм з часом вдячні читачі поставлять пам’ятника, як це трапилося з комісаром Мегре у голландському місті Делфзейл.

Письменник Борис Крамер теж має свого чудового напарника, тобто напарницю, яку називає «Beta reader» – це дружина, перша читачка і редакторка всіх його текстів Марія Добрянська.

«Я ніколи не знаю, про що пише Василь. Він ніколи не ділиться зі мною своїми планами, не питає порад, не розповідає про сюжет. Просто пише – щодня з 5-6 ранку і десь до другої дня. Так місяць поспіль. А я чекаю і теж нічого не розпитую. А потім черговий роман роздруковується, я беру олівець в руки, і вже я щодня, вичитую і правлю певну кількість сторінок, – розповідає пані Марія.

На зустрічі з Василем Добрянським було обговорено багато цікавих тем, письменник поділився секретами своєї творчості. Як з’ясувалося, пан Василь пише з восьмого класу, був автором п’яти книжок. Потім десять років нічого не писав, і саме з цього багаторічного мовчання й постав Борис Крамер.

Послухати свого колегу прийшли відомі франківські письменники - голова ІФОО НСПУ Світлана Бреславська, Богдан Томенчук, Марія Микицей, Ольга Деркачова та інші, а також шанувальники творчості, студенти вишів. Від імені керівництва Департаменту культури міськвиконкому Василя Добрянського привітала Леся Геник. Організувала і цікаво модерувала творчу зустріч завідувачка відділу обслуговування центральної міської бібліотеки Ольга Кирста.