Так сьогодні заявив в ефірі телеаналу "112" політичний експерт Володимир Кацман. І такої ж думки більшість як політекспертів, так і українських громадян, адже нема що святкувати, коли влада на кожному кроці порушує головний Закон України.
"У День Конституції, здавалось би, українці мали б святкувати те, як вона на практиці втілюється. Але ми кажемо, що це свято зі сльозами на очах. Тому що наші громадяни мають можливість спостерігати, як під час усього цього монобільшовицького турборежиму просто в залі Верховної Ради порушується наша Конституція. І навіть не щодня, а щохвилини і щосекунди... І це не лише порушення регламенту, через що Конституційний суд має привід визнати ухвалення статей неконституційними... У Законі про референдум, який пройшов перше читання, – 15 порушень Конституції, в законі про банкінг – порушено 11 статей, про ринок землі – 10... І так у кожній сфері політичного і суспільного життя країни, - зазначив політексперт. - Це все не повинно проходити просто так мимо вух. На це потрібно реагувати. Ми всі – громадяни України - народжені з рівними правами. У будь-якій розвинутій демократичній державі права людини набагато вищі й вагоміші, ніж права держави. А у нас всі 9 скликань ВР, усі 18 прем’єрів і всі 6 президентів влаштовують змагання між державою і людиною, тобто визначають, чиї права більш вагомі для влади. Нинішня влада в цьому не виключення. Своїми рішеннями українські керманичі упродовж трьох десятиліть регулярно порушують права своїх громадян, а отже, і Конституцію, яка ці права мала би захищати... Тож що святкувати?".
Історична довідка
Як відомо, День прийняття Конституції України є державним святом – Днем Конституції України. Головний закон держави було ухвалено 28 червня 1996 року на п'ятому році незалежності України, а до цього використовувалася Конституція Української радянської соціалістичної республіки. Перший проект Конституції, який робоча група на чолі з першим головою Конституційного суду України Леонідом Юзьковим розробила ще на початку 1992 року, не був реалізований через перманентні протистояння між тодішнім президентом Леонідом Кравчуком та Верховною Радою України. За 6 років – з 1990 до 1996 – було запропоновано 15 проектів Конституції. Якби була прийнята редакція Конгресу українських націоналістів, Крим би не став автономною республікою, а був би 25-ю областю України і, можливо, в такому статусі, уникнув би окупації.
За прийняття Конституції після довгого обговорення документа, яке тривало безперервно 23 години, проголосувало 315 народних депутатів. День Конституції України з того часу відзначається щороку, є одним із головних державних свят нашої країни і єдиним державним святом, закріпленим у самій Конституції.
Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Україна стала останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла нову Конституцію. Міжнародне співтовариство вітало прийняття Конституції України і визнало її однією з найдемократичніших у світі.
За 21 рік до Конституції України було внесено 6 змін. Востаннє вони були внесені 2 червня 2016 в частині правосуддя. Ще 7 законопроектів про зміни до Конституції були попередньо схвалені, але не прийняті в цілому як закони або ветовані Президентом, один законопроект не розглядався на наступній сесії після попереднього схвалення.