«Чужі гріхи» Тані П’янкової презентували в івано-франківській книгарні «Є»

Під час презентації твору авторки

Події у книжці відбуваються на малій Батьківщині письменниці Тані П’ЯНКОВОЇ у селищі Вигода на Долинщині між річками Свіча та Мізунька біля гори Осій і її головна особливість полягає в тому, що всі романні персонажі мають прототипів, події відбувалися в реальному житті, бо ці історії почуті авторкою в різний час у різних місцях, а тепер просто перенесені на сторінки книжки у мальовниче гірське містечко.

Письменниці вдалося не тільки розповісти свою історію про вічні людські пристрасті і ціну за них, а й прекрасно відтворити атмосферу, зіткану з такої притаманної нашим людям суміші язичництва та християнства, коли примовляння сприймаються як продовження молитви, а забобони прекрасно співіснують з прагматичним ставленням до життя.

– Довелося ґрунтовно згадувати всі слова, серед яких я виросла, які оточували мене з самого дитинства, та й лялька мотанка у романі постає не як язичеське, а цілком сучасне знаряддя помсти та відплати, – каже пані Тетяна.

Роман починається з трагічної події – перед самим Великоднем на полі гине вагітна Гапія, залишивши після себе велику таємницю. Її убита горем мати Юстина робить дві ляльки-мотанки для залицяльників доньки, щоб дізнатися правду і покарати винного у її смерті. І має вона для цього саме сорок днів, поки душа доньки не відлетить на небо.

Книжка теж має свою історію, гідну ще одного роману. Рукопис під назвою «Німотка» здобув спеціальну відзнаку «Коронації слова-2019» за «найкраще висвітлення соціальної проблематики». Але у видавництві «Клуб сімейного дозвілля», в якому вийшла книжка, вирішили, що назва, така співзвучна до слова «мотанка» не є комерційною і «Німотку», а заодно, вже й готову обкладинку до неї, замінили на промовисті та ефектні «Чужі гріхи». Тож рукопис теж пережив свої трансформації, як їх переживають герої книжки, заплативши свою ціну за таке перевтілення.

Громадський діяч та організатор і натхненник літературного конкурсу «З точки зору осені» Віталій Перевізник нагадав присутнім, що Таня П’янкова не тільки прозаїк, а й поетка: і вона, єдина за 23 роки існування цього конкурсу, двічі ставала його переможницею. Тож присутні мали чудову нагоду не тільки почути у авторському виконанні уривки з роману, а й її поезію. Також привітати письменницю з виходом нової книжки прийшли відомі літератори Ярослав Ткачівський, Василь Добрянський, Степан Процюк, Ольга Деркачова, Богдан Томенчук, Леся Геник, шанувальники творчості письменниці та цінителі красного письменства.

Презентацію модерував письменник, голова Закарпатської обласної організації Національної Спілки письменників України Василь Кузан. Попри трагічність сюжету презентованої книжки, це була душевна зустріч, пересипана не тільки страхами та пристрастями її головних героїв, а й чудовим гумором присутніх.

Поетеса, журналістка.