Чому потужність всмоктування є важливим критерієм для вибору пилососа?

Вибираючи побутову техніку для прибирання, слід враховувати безліч параметрів, серед яких тип пилозбірника, система фільтрації, комплектація пристрою та потужність, що споживається і всмоктується. Останній момент є одним з найбільш важливих, адже саме потужний пилосос здатний ефективно впоратися зі збиранням дрібних частинок пилу, волосся та вовни.

На що впливає потужність пилососу?

Іноді покупці помилково ототожнюють споживану потужність безпосередньо за ефективність збирання. В результаті при виборі вони орієнтуються на значні цифри, вказані в характеристиках, а потім нерідко розчаровуються. Насправді споживана потужність тільки відображає, скільки енергії споживає мотор, і наскільки шумно агрегат працюватиме. Але це не гарантія високої продуктивності. Наприклад, моделі з високим енергоспоживанням цілком можуть мати слабку потужність. Саме останній вказаний у значенні параметр, виражений у ВАТ (від 150 до 400 Вт), відображає реальну здатність приладу затягувати пил і дрібне сміття. У деяких випадках можна зустріти показник "Аероват". Незважаючи на те, що ця назва може дещо зрозуміліша, до міжнародної системи вимірювань вона не входить, і є ідентичним звичайним ватам. Потужність всмоктування пилососа залежить від таких факторів, як діаметр шлангу та стан пилозбірника. Причина полягає в тому, що чим більше заповнений контейнер або мішок, тим гірше пристрій втягуватиме пил. Крім цього, на ефективність також впливає і конструкція агрегату. Наприклад, при однаковому енергоспоживання, можливості моделей з мішками і аквафільтром можуть бути абсолютно різними.

Як вибрати потрібну модель?

Підбір повинен ґрунтуватися на таких параметрах, як площа та особливості приміщення. Якщо у вас в будинку відсутні килими, а підлога вкрита ламінатом або паркетом, цілком підійдуть моделі з потужністю всмоктування 250-300 Вт. А ось для килимових покриттів, м'яких меблів та домашніх тварин рекомендується віддавати перевагу більш потужним моделям. Якщо ж у вас вдома знаходяться довговорсові килими, маленькі діти або вихованці, найкращим вибором будуть агрегати з потужністю від 400 Вт.

Вивчаючи різні типи пилососів, слід зазначити, що роботизовані пристрої відрізняються найнижчою потужністю, що всмоктується. Вертикальні бездротові апарати можуть мати потужність у діапазоні 200-230 Вт. Даних показників цілком достатньо для збирання приміщень без складних покриттів. Класичні підлогові пилососи, навпаки, можуть похвалитися максимальними значеннями (до 420 Вт).

В інструкції виробники вказують два значення потужності – середнє та максимальне. Середня потужність відбиває стабільну роботу техніки на тривалих інтервалах часу. Це особливо важливо для регулярних прибирань. Щодо максимальної потужності, вона перевищує середню на 20-30%. Але діє вона лише короткочасно, відразу після того, як прилад вмикається. У більшості сучасних моделей є можливість регулювання потужності. Це дозволяє адаптувати техніку під різні умови прибирання.