Чому не варто боятися антидепресантів?

Прийом антидепресантів пов’язаний із великою кількістю міфів, через які далеко не всі пацієнти наважуються на лікування. Втім, депресія є серйозним захворюванням, і з ним майже неможливо впоратися відволіканням чи зануренням у справи. Саме в цьому випадку лікар призначає антидепресанти (великий вибір препаратів ви знайдете завдяки медичній інформаційній системі apteka911). З’ясуємо, чому прийом таких ліків є обґрунтованим.

Причини прийому антидепресантів

Спектр захворювань, для лікування яких використовуються антидепресанти, не обмежується власне депресією. Серед найпоширеніших діагнозів, які лікують (але не обов’язково) за допомогою ліків цієї групи:

  • запаморочення;
  • мігрені;
  • тривожні розлади;
  • панічні атаки;
  • сексуальні порушення.

Деколи антидепресанти призначають і при погіршенні пам’яті, психосоматичних хворобах тощо. Але принциповим є те, що приймати такі препарати необхідно виключно за рекомендацією лікаря — самолікування може мати небезпечні наслідки. При цьому терапія має включати одразу декілька напрямків: і психотропні ліки, і засоби непсихотропного походження, і зміна способу життя.

Чи ефективне немедикаментозне лікування?

Помилковою є думка, що достатньо з’їздити у відпустку, знайти собі хобі — й клінічна депресія зникне сама собою. Так, у комплексі з призначеним психіатром чи неврологом препаратом вказані способи дійсно можуть бути ефективними. Однак варто розуміти, що депресивні порушення викликають певні хімічні реакції в мозку, тож підхід до лікування має бути серйозним.

Лікар призначить конкретний препарат, його дозування, тривалість прийому й допоможе відстежувати зміни. В будь-якому випадку не варто боятися медикаментозного лікування, адже частіше за все тільки воно може дати результати. Психотропні засоби впливають на нейромедіатори, поліпшуючи стан хворого.

Варто запам'ятати, що депресія є хворобою, а не просто зміною настрою чи бажанням бачити лише погане. В роботі центральної нервової системи відбуваються зміни, ігнорування яких є небезпечним. Відомі непоодинокі випадки, коли депресії призводили навіть до самогубства. Тому ставтеся відповідально до свого здоров'я та консультуйтеся з лікарем.