Чому буває важко заснувати компанію за кордоном?

 

Переваг у ведення комерційної діяльності за кордоном дуже багато, питання у тому, як ними скористатися. В Інтернеті є безліч кількість історій українців, яким вдалося збудувати успішний бізнес у країнах Євросоюзу та Азії, та підприємців, чиї інвестиції не окупилися. Що заважає відкрити компанію та налагодити робочі процеси? Як можна знизити ризик виникнення труднощів? Розкажемо про це просто зараз.

 Перешкоди на шляху бізнесменів можуть виникати на різних етапах, зокрема під час проходження реєстраційної процедури. На думку досвідчених юристів, реєстрація компанії в Естонії, Швейцарії, Португалії, Гонконгу, штаті Делавер чи іншій країні – це досить легкий процес, потрібно лише знати актуальні вимоги та відповідально підійти до заповнення документів. Але для звичайного підприємця створення юридичної особи перетворюється на нескінченні спроби розібратися в нормативно-правовій базі та правильно заповнити анкети. Саме тому досвідчені комерсанти рекомендують залучати професіоналів – це допомагає зекономити сили, час і чималу суму грошей, адже досягти результату вдається з першої спроби.

Що заважає українцям займатися бізнесом в інших країнах?

  • Бюрократія. Незважаючи на те, що багато процедур зараз можна проходити в режимі онлайн, затримки все одно трапляються. Чималу роль грає людський чинник та менталітет.
  • Незнання мови. Бізнесмени, які намагаються особисто вирішити організаційні питання, часто змушені витрачати багато зайвого часу для налагодження спілкування з представниками влади та персоналом.
  • Національні особливості. Реєстрація компанії у штаті Делавер, країнах Європи та Азії відрізняється через специфіку місцевих законів, що регулюють підприємницьку діяльність.
  • Помилки при заповненні різних бланків, анкет. Заглиблюватися у вимоги до змісту та оформлення паперів дуже довго та не завжди можливо, тому підприємці роблять це неправильно, через що отримують відмову та змушені розпочинати процедуру реєстрації ще раз.

Інші проблеми під час реєстрації компаній за кордоном

  • проблеми з пошуком персоналу. Не варто вважати, що за кордоном усі мають гарну освіту та готові ефективно працювати. Насправді пошук співробітників в іншій країні та їх оформлення в штат може тривати тижнями, якщо тільки не залучити експертів із вирішення кадрових питань;
  • неправильний вибір сфери діяльності та організаційно-правової форми бізнесу;
  • незаплановані витрати. Плануючи розпочати бізнес в іншій державі, потрібно передбачати фінансові ресурси на його відкриття та утримання, а також на випадок форс-мажорних обставин, інакше найменша нестабільність на кшталт збільшення податкової ставки стане причиною закриття фірми.