Чому біткоїн настільки популярний

У світі існують десятки тисяч криптовалют, але жодній з них не вдалося наблизитися до біткоїна. В деякі моменти курс біткоїна наближався до 60 тис. доларів. Хоча зараз він вдвічі менший, власники не поспішають позбуватися заощаджень, оскільки знають, що це вигідна інвестиція.

В перші кілька років віртуальна валюта не коштувала майже нічого, а у розробників була мрія наблизити курс хоча б до 1 долара. Здобути криптомонети міг кожен: для цього вистачало потужності домашнього ПК. Десь до 2013 року майнінг був досить простою задачею, а власникові невеликої криптоферми вдавалося придбати хороші прибутки в крипті.

Зараз ті, у кого є кілька біткоїнів, гривневі мільйонери. Всього за одну монету можна придбати житло майже в будь-якому місті України.

Зараз намайнити монети в домашніх умовах неможливо. Для майнінгу потрібне дуже дороге обладнання, оренда приміщення, величезні витрати на ремонт обладнання та оплату за електроенергію.

Десь до 2016 року біткоїн вважали мильною бульбашкою та чекали, коли вона лусне. Але відтоді пройшло вже багато часу, а криптовалюта залишається дуже надійним інвестиційним інструментом та платіжним засобом.

Стрімке зростання популярності

Всього за 10-15 років існування криптовалюті вдалося пройти складний шлях від скептичних відгуків до надійного фінансового інструмента. Довіра до крипти з кожним днем зростає. Той факт, що цифрові кошти приймаються до оплати в Амазон чи eBay, зайвий раз підтверджує високий рівень довіри.

Робота криптовалюти базується на технології блокчейну, яка також отримала неймовірну популярність. Кількість користувачів блокчейну зросло на 400% за останній рік. Половина нових компаній, діяльність якої пов’язана з електронікою, фінансами чи обміном даних, використовує блокчейн у своїй діяльності.

У деяких країнах набагато вигідніше зберігати власні кошти саме в крипті. Щоденна інфляція в Болівії чи Венесуелі знецінює гроші, перетворюючи їх на макулатуру. Тому всі, хто може собі дозволити, переводять заощадження в біткоїни чи іншу крипту.

Відомі інвестори в цифрові валюти

Криптовалютами цікавляться не тільки прості громадяни, але і відомі корпорації з трильйонним обігом коштів. Навіть відомі міжнародні банківські мережі інвестували в цифрові активи в період пандемії, коли населення недостатньо наповнювало банки депозитами. Серед найвідоміших інвесторів в крипту:

  • BlackRock;
  • Grascale;
  • Tesla;
  • Microsoft;
  • Fidelity Investments та інші.

Звісно, далеко не кожен з українців може дозволити придбати собі біткоїн, вартість якого зараз складає понад 28 тис. доларів. Але є можливість купувати цифрові валюти тисячними чи навіть десятитисячними частинами. Наприклад, 0,0002 ВТС.

Деякі з фінансових експертів стверджують, що набагато вигідніше тримати кошти в крипті, а не користуватися депозитами. Для отримання прибутків з депозиту потрібно вкладати чималі суми, крім того, є ряд умов для клієнта. Наприклад, при достроковому знятті коштів відсотки нараховуються інакше (менш вигідно). Заощадження в крипті дозволяють зняти гроші в будь-який момент, коли це потрібно.