Чим замінити м’ясо у раціоні вегана

За своєю природою людина є всеїдною. Відповідно, щоб нормально рости та розвиватись в раціоні повинні бути присутні продукти рослинного та тваринного походження. Але у світі дедалі більше людей цілеспрямовано відмовляються від м'яса та його похідних продуктів. Це усвідомлений вибір, який обумовлений низкою факторів, починаючи від збереження природи та закінчуючи здоровим способом життя.

При цьому людина добре розуміє, що організму потрібні поживні речовини, які б могли замінити тваринні продукти. Сучасна харчова промисловість творить чудеса та постачає на ринок рослинні ковбаси, котлети, стейки напівфабрикати та навіть веганський фарш, які є гідною альтернативною.

Що таке рослинне м'ясо

Вегетаріанське м'ясо – продукт харчування, який за зовнішнім виглядом, текстурою та смаковими якостями імітує вироби тваринного походження. При цьому до складу входять рослинні інгредієнти. Це дуже популярний варіант для людей, які знаходяться на перехідному етапі харчування та для впевнених у собі веганів, які бажають урізноманітнити раціон. Крім зовнішньої і смакової подібності, рослинне м'ясо також надає організму потужний заряд енергії, а також білків, вітамінів та мінералів.

Більше того, проведені дослідження показують, що 24% опитаних людей, які не вважають себе вегетаріанцями або веганами, вже спробували рослинне м'ясо. Більшість із них включили такий продукт до свого раціону з таких причин:

  • Користь здоров'ю. Рослинний продукт не містить насичених жирів та холестерину, а низька калорійність дозволяє контролювати вагу.
  • Підтримка екології. Не секрет, що виробництво м'ясної продукції сильно забруднює довкілля.
  • Етичний аспект. Звичайно, багато хто відмовляється від м'яса, щоб зберегти життя тваринам.
  • Різноманітність. Веганський фарш і готові напівфабрикати дозволяють готувати ті ж самі бургери, стейки та ковбаси, що суттєво урізноманітнює смакову палітру.
  • Поживні речовини. Це відмінне джерело мінералів, вітамінів, клітковини та вуглеводів.

Важливо, обираючи рослинне м'ясо або його похідні звертати увагу на його склад, в якому не повинно бути величезної кількості підсилювачів і стимуляторів смаку. Такі речовини навряд чи підуть людині на користь.

Види рослинного м'яса

Харчова промисловість активно працює над тим, щоб задовольнити запити та потреби вегетаріанців. За рахунок цього існує кілька різновидів рослинного м'яса:

  • Соєве. Найбільш відомий і популярний варіант, багатий на клітковину, вуглеводи, мінерали і білки. Продукт має відносно нейтральний смак, але за текстурою дуже схожий на нарізане м’ясо або фарш.
  • Сейтан. Глютеновий варіант створений на основі пшениці з вражаючою подібністю до яловичини. Містить у своєму складі жири, клітковину та легкозасвоювані білки. Сейтан дуже популярний у Китаї та Японії.
  • Тофу. Це унікальний продукт із рослинною основою без глютену, який здатний замінити м'ясо та сир. Він створений на основі соєвих бобів з додаванням затверджувачів, що забезпечує досить щільну текстуру.
  • Текстуровані боби. Виробляються із концентрату або соєвого борошна за рахунок чого можуть мати різний діаметр. Продукт не містить барвників та інших синтетичних добавок, що й зумовлює велику користь для здоров’я. Це чудовий варіант для фаршированих страв, гамбургерів та соусів.
  • Темп. Популярний рослинний аналог м’яса, створений шляхом ферментації грибів та соєвих бобів. Містить клітковину, білок та досить високу концентрацію жирів. За рахунок не звичного способу виготовлення, контрастно відрізняється від інших варіантів.

Описані варіанти рослинного м'яса здатні повноцінно замінити продукти тваринного походження та урізноманітнити раціон.