Чим рекуперація відрізняється від звичайної вентиляції, розповідають експерти магазину Венкон

рекуператори та витяжні вентилятори

Плануючи систему вентиляції, ви напевно почнете обирати між звичайною і рекуперативною. Між ними є значні відмінності як за технологією роботи, так і за ефективністю. І, звісно ж, вони різняться за вартістю обладнання, встановленням та способом обслуговування. Якщо ви розглядаєте варіант з рекуперацією, радимо звернути увагу на побутові рекуператори з каталогу Vencon.ua - там зібрані моделі для різних типів приміщень. Експерти магазину техніки для дому ВЕНКОН докладно розповіли про різницю між звичайною вентиляцією і рекуперацією. Це дозволить вам зрозуміти, чи варто витрачати додаткові ресурси на рекуперативну систему.

Що таке звичайна вентиляція

Звичайна вентиляція являє собою приплив повітря з вулиці та відтік відпрацьованого повітря назовні. Таким чином у приміщенні завжди залишається комфортне свіже повітря. Найпростішим прикладом звичайної вентиляції є провітрювання через вікна або двері. Для цього навіть не потрібно використовувати додаткове обладнання.

Вентиляція у квартирах і будинках здійснюється зазвичай більш просунутим способом – через спеціальні вентиляційні канали, які передбачають на етапі проєктування будівлі. Повітря в них рухається завдяки силі природної тяги – холодне опускається вниз, тепле йде вгору.

Для досягнення більшої ефективності припливно-витяжна вентиляція може оснащуватися спеціальними вентиляторами, які перетворюють тягу на примусову. Це підвищує ефективність руху повітряного потоку. Використовується там, де застосувати природну тягу неможливо.

Головний недолік будь-якої звичайної вентиляції – це зниження температури в приміщенні. Такий мінус є як у природної вентиляції, так і в примусової. І це особливо відчувається в зимовий період. Відчувається не тільки тим, що стає холодніше, а й бюджетом, оскільки за індивідуального опалення витрати на обігрів значно збільшуються. Рекуперативна вентиляція не має такого недоліку.

Що дає рекуперативна вентиляція

Рекуперативна вентиляція передбачає використання спеціальних пристроїв – рекуператорів. Це теж припливно-витяжна вентиляція, але зі збереженням тепла.

Рекуператор виводить відпрацьоване повітря з приміщення назовні. При цьому повітря проходить через спеціальний теплообмінник, які відбирає з нього тепло. Потім він засмоктує повітря вулиці та проводить через той самий теплообмінник, віддаючи йому тепло видаленого повітря. У результаті в приміщення заходить свіже, але тепле повітря і температура приміщення не знижується.

Застосування вентиляції з рекуператором відкриває низку переваг. До них належить таке:

  • Підвищується енергоефективність будинку. У зимовий період витрати на опалення не підвищуються, оскільки тепло не залишає будинок. Влітку це також відчувається, якщо працює кондиціонер – тепле повітря з вулиці не буде нагрівати приміщення і кондиціонеру не доведеться працювати довше, щоб охолодити його.
  • Рекуператор унеможливлює потрапляння у приміщення шуму з вулиці. Це важливо в разі розміщення будинку біля траси, промзони. Таким чином вентиляція з рекуперацією сприяє більш ефективному відпочинку, якщо працює вдома або підвищенню працездатності, якщо використовується на робочому місці.
  • Багато рекуператорів повітря оснащуються фільтрами, які усувають забруднення, що прийшли з вулиці. Це запобігає потраплянню в приміщення алергенів, пилу та бруду. Чисте повітря позитивно впливає на здоров'я людей. 
  • Застосування рекуперативної вентиляції виключає утворення протягів. Протяги погіршують рівень комфорту у приміщенні й можуть негативно позначитися на здоров'ї людей. Протяги також можуть створювати неприємний шум. У разі використання звичайної вентиляції протяги є частим явищем.

Таким чином головною перевагою рекуперативної вентиляції є підвищення енергоефективності будинку. Але також вона дає й інші плюси. При виборі типу вентиляції варто віддати перевагу варіанту з рекуперацією. Попри підвищену початкову вартість, у перспективі кількох років використання вона окупається через зниження витрат на опалення.

 

На правах реклами