«Червона книга» Івано-Франківщини – прикарпатським мисливцям

«Червону книгу» Івано-Франківської області презентували днями в приміщенні обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок. І не лише представили, а й вручили кожному керівникові районної організації УТМР.

«Це перше таке видання на Прикарпатті». – зазначив голова правління обласної організації мисливців та рибалок Михайло Лущак. «Це природоохоронний документ». – підкреслив один із авторів «Червоної книги» заступник директора з наукової роботи Галицького природного національного парку Володимир Бучко. До речі, саме ця природоохоронна структура з допомогою екологічних коштів Бовшівської сільської ради, традиційно, за сприянням ОДА та обласної ради й спричинилася до цього видання.

Книжка надзвичайно цікава й корисна. Тут представлено практично усі види фауни і, виявляється, на території нашої області є понад триста видів, котрі на грані зникнення. Це, зокрема, і бурий ведмідь, рись, орел-карлик, саламандра тощо. До речі, в багатьох випадках до цього спричинилося браконьєрство. І, так би мовити, організовані мисливці УТМР борються з цим явищем. Наприклад, торік в результатів спеціальних рейдів та роботи єгерів був затриманий 41 браконьєр. Вже цього року також виявили особу, котра мала намір полювати (принаймні чоловік мав при собі рушницю) в заказнику «Чорний ліс».

Для більш ефективної боротьби з браконьєрами Івано-Франківська обласна організація УТМР вирішує питання з придбання квадрокоптеру та приладу нічного бачення. Це йде, по суті, з побажаннями В. Бучка, котрий, презентуючи «Червону книгу» області, наголошував, що наші мисливці вже мають позбутися іміджу осіб, котрі полюють задля свого задоволення, якщо й розводять якихось птахів та тварин, то тільки тих, кого потім можуть відстрілювати, а разом з тим мають стати справжніми природозахисниками.

Редактор відділу газети “Галичина”