Через «тарифну» постанову уряду може сповільнитися розвиток прикарпатських міст

На засіданні уряду було схвалено постанову, якою пропонують граничні тарифи, що можуть бути встановлені органами місцевого самоврядування на наступний опалюваний сезон. У разі встановлення тарифу нижче граничного громади зі свого бюджету зобов’язані відшкодувати різницю. Прикметно, що ця постанова не стосується державних підприємств теплоенергетики. Про це поінформував регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

У розмові з журналістами Юрій Стефанчук наголосив: «Упродовж останніх років зі змінами законодавства в органах місцевого самоврядування систематично виникають проблеми в роботі комунальних підприємств щодо надання послуг населенню – підвищення ціни на електроенергію, відшкодування заборгованості держави з різниці в тарифах, регулювання тарифоутворення, нарахування енергопостачальними компаніями штрафних санкцій та ін».

А щодо цієї постанови, то, на думку експерта, вона спричиниться до збільшення видатків громад, оскільки вони будуть змушені дофінансовувати комунальні підприємства, що постачають теплову енергія та гарячу воду населенню, чим скоротять розвиткові проекти. Ці непланові видатки можуть бути використані і на оновлення інфраструктури теплопостачання, що своєю чергою може призвести до зниження собівартості послуги. Саме такі дії мають стояти в основі зниження ціни. З огляду на ці та інші факти виникає загроза систематичного уповільнення розвитку місцевого самоврядування через перекладання додаткових видатків, які не було передбачено з початку бюджетного року або часткове пересмикування доходів з місцевого рівня бюджету до бюджетів інших рівнів, що зобов’язує громади постійного змінювати свою стратегію розвитку та переплановувати бюджет, переконаний Ю. Стефанчук.

Нагадаємо, під час розгляду проекту цього рішення АМУ виступила категорично проти прийняття такої постанови і звернулася до прем’єр-міністра з пропозиціями щодо покращення стану підприємств комунальної теплоенергетики. Адже результатом цього рішення уряду будуть додаткові витрати місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року в обсязі 7 млрд. грн. АМУ наголошує, що для абсолютної більшості міст такі видатки є непосильними і таке рішення уряду несе загрозу припинення діяльності підприємств комунальної теплоенергетики і, відповідно, надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води населенню.

В Асоціації міст України заявили, що прийняття популістських рішень уряду за рахунок місцевих бюджетів є недопустимим і несе загрозу припинення теплопостачання міст.

Редактор відділу газети “Галичина”