Завтра обласна рада розгляне на сесії й питання «Про припинення редакції газети «Галичина» шляхом ліквідації». Звичайно, таке формулювання майбутнього рішення прозвучить доволі вбивчо для шанувальників видання. Втім, воно, мабуть, викличе запитання і в багатьох депутатів обласної ради, не втаємничених у всі перипетії реорганізації редакції газети «Галичина» відповідно до закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», та в інших учасників сесійного засідання.
Тож вважаю за необхідність заздалегідь заспокоїти і їх, і читачів газети, і представників ЗМІ, котрі висвітлюватимуть перебіг сесії та хід голосування депутатів. Рішення обласної ради про ліквідацію редакції газети «Галичина» не означатиме припинення випуску видання. Воно взагалі ніяк не вплине на існування газети «Галичина» з її 30-річною історією. Наш часопис і далі виходитиме у світ, як виходив досі.
Ідеться лише про припинення діяльності юридичної особи комунальної форми власності (тобто її засновником є обласна рада) з такою самою назвою, яка з 1990 року й донедавна була видавцем газети, але після реформування преси в Україні більше не може виконувати таку функцію і вже, по суті, не веде жодної господарської діяльності. З серпня 2019-го видавцем газети є створений членами трудового колективу редакції на виконання названого закону суб’єкт господарювання приватної форми власності – приватне підприємство «Редакція газети «Галичина». Отже, повторимо, комунальну установу з такою назвою час припиняти як юридичну особу.
Функціонуючи як ПП, наша редакція зберегла, як того вимагав закон, назву газети, яку видає, її мову, цільове призначення, сферу розповсюдження, тематичну спрямованість. Газета «Галичина» як україноцентричний засіб масової інформації й далі посідає державницьку позицію, яку займала з часу виходу її першого номера 13 травня 1990 року, сповідує й популяризує національні та демократичні цінності, гостро реагує на негативні політичні перипетії в Україні, зокрема виступає на захист державної мови, підтримує патріотичні сили українського суспільства, допомагає армії та іншим силовим структурам, залученим до оборони країни, – скажімо, у другій половині 2018 року на прохання тодішньої Адміністрації Президента колектив редакції посприяв 44-й артилерійській бригаді ЗСУ, що дислокується в Тернополі, започаткувати бригадну газету «Тернопільський артилерист» і самотужки на волонтерських засадах підготував та видав кілька перших її номерів…
Уже й не кажу, що «Галичина» й після реформування висвітлює діяльність обласної ради та органів місцевого самоврядування, порушує на своїх сторінках проблеми соціально-економічного становлення та розвитку об’єднаних територіальних громад тощо.
«Галичина» й далі залишається найбільш масовою газетою Івано-Франківщини – наклад її значно вищий за тиражі інших друкованих ЗМІ області. Вона зостається обласною не лише за сферою розповсюдження відповідно до «Свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації» (серія ІФ №580-338ПР), виданого 16 квітня 2019 року Головним територіальним управлінням юстиції в Івано-Франківській області, а й за таким показником, як ареал проживання її шанувальників, – наш часопис передплачують і читають у всіх районах та містах краю. Зрештою, в цьому можна пересвідчитися, зробивши відповідний запит до обласної дирекції АТ «Укрпошта».
Втім, останніми роками ми запровадили й таку послугу, як передплата газети через редакцію, й тепер доставляємо гуртові партії видання власними засобами та через структури «Нової пошти» до наших корпоративних передплатників – установ, організацій, підприємств, сільських і міських рад. А також і далі, як і впродовж попередніх років, частину накладу виділяємо безплатно для обласних структур УТОС і УТОГ, геріатричного пансіонату в Івано-Франківську та інших тотожних спільнот, охочих читати наш часопис. Отож редакція газети «Галичина» принагідно щиро дякує своїм шанувальникам за підтримку й запевняє, що газета й надалі справно надходитиме до них.