Бурштинська лікарня отримала статус кластерної

28 червня Міністерство охорони здоров’я за участі Національної служби здоровя України затвердило спроможну мережу закладів охорони здоров’я Івано-Франківського округу і КНП «Бурштинська центральна міська лікарня» отримала статус кластерної.

«Це неабиякий здобуток нашої громади, адже кластерність передбачає зовсім інший рівень надання медичних послуг, оскільки кластерні лікарні – багатопрофільні лікарні в межах госпітального округу, які мають забезпечити потребу населення в лікуванні найбільш поширених захворювань», - зазначила директор КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Галина Борецька.

Завдяки чому лікарня стала кластерною, а не просто загальною?

У постанові КМУ від 28.02.2023р. №174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я» вказано, що в кожному районі повинна бути кластерна лікарня і їх може бути декілька, якщо зона обслуговування закладу становитиме не менше 120 тис. осіб з врахуванням територіальної доступності населення до медичного обслуговування. Наш заклад відповідає таким вимогам.

Я хотіла б відзначити, що усі керівники лікарні, і міська влада працювали над тим, щоб постійно оновлювалась матеріально-технічна база закладу, щоб зростала якість і кількість надання послуг. Велику роль тут зіграло й те, що лікарня довгий час була опорним закладом, що дало змогу отримувати фінансування з обласного та державного бюджетів.

Що ця кластерність дасть мешканцям Бурштинської громади?

Даний етап реформи розрахований на три роки. Звичайно, кількість послуг, які будуть надаватися закладом буде розширений. До прикладу, мають обов’язково надаватися послуги з акушерства та гінекології. Тобто має повноцінно функціонувати пологове відділення.

Окрім того, ми маємо надавати послуги з інтервенційної кардіології, нейрохірургії, реабілітації, судинної хірургії. Відповідно також буде централізоване дооснащення лікарні.

Надання нових послуг передбачає наявність відповідних кваліфікованих спеціалістів.

Так, тут нам у допомозі стане обласний Департамент охорони здоров’я, котрий буде направляти і рекомендувати спеціалістів, яких потребуватиме заклад.

Для інформації: Відповідно до видів медичної допомоги, яка надається в медзакладах госпітального округу, мережа закладів охорони здоров’я буде поділена на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

  • надкластерний – лікарні, в яких є ресурси та технології для надання медичної допомоги у найбільш складних або рідкісних випадках захворювань;
  • кластерний – багатопрофільні лікарні в межах госпітального округу, які мають забезпечити потребу населення в лікуванні найбільш поширених захворювання;
  • загальний – багатопрофільні лікарні, які обслуговують населення територіальної громади або декількох громад. Вони забезпечують базові напрями лікування та у разі потреби спрямовують хворих до кластерних та надкластерних лікарень.

Відтак найпростіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, у загальних лікарнях. Такі лікарні розташовуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50-80 тисяч населення. У складніших випадках — пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

«Новий підхід також передбачає, що медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням, відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі. Не має бути ситуацій, коли в загальну лікарню встановлюють дорогий ангіограф, якому місце в кластерному закладі. Тому що в загальній лікарні його вмикають раз на тиждень, а то й на місяць, а він повинен працювати 24/7. Ми повинні постійно покращувати якість послуг, які надаються людям, й ефективно використовувати наявні ресурси», — прокоментував нещодавно ситуацію міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За матеріалами Бурштинської міської ради