28 червня Міністерство охорони здоров’я за участі Національної служби здоровя України затвердило спроможну мережу закладів охорони здоров’я Івано-Франківського округу і КНП «Бурштинська центральна міська лікарня» отримала статус кластерної.
«Це неабиякий здобуток нашої громади, адже кластерність передбачає зовсім інший рівень надання медичних послуг, оскільки кластерні лікарні – багатопрофільні лікарні в межах госпітального округу, які мають забезпечити потребу населення в лікуванні найбільш поширених захворювань», - зазначила директор КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Галина Борецька.
❓Завдяки чому лікарня стала кластерною, а не просто загальною?
У постанові КМУ від 28.02.2023р. №174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я» вказано, що в кожному районі повинна бути кластерна лікарня і їх може бути декілька, якщо зона обслуговування закладу становитиме не менше 120 тис. осіб з врахуванням територіальної доступності населення до медичного обслуговування. Наш заклад відповідає таким вимогам.
Я хотіла б відзначити, що усі керівники лікарні, і міська влада працювали над тим, щоб постійно оновлювалась матеріально-технічна база закладу, щоб зростала якість і кількість надання послуг. Велику роль тут зіграло й те, що лікарня довгий час була опорним закладом, що дало змогу отримувати фінансування з обласного та державного бюджетів.
❓Що ця кластерність дасть мешканцям Бурштинської громади?
Даний етап реформи розрахований на три роки. Звичайно, кількість послуг, які будуть надаватися закладом буде розширений. До прикладу, мають обов’язково надаватися послуги з акушерства та гінекології. Тобто має повноцінно функціонувати пологове відділення.
Окрім того, ми маємо надавати послуги з інтервенційної кардіології, нейрохірургії, реабілітації, судинної хірургії. Відповідно також буде централізоване дооснащення лікарні.
❓Надання нових послуг передбачає наявність відповідних кваліфікованих спеціалістів.
Так, тут нам у допомозі стане обласний Департамент охорони здоров’я, котрий буде направляти і рекомендувати спеціалістів, яких потребуватиме заклад.
Для інформації: Відповідно до видів медичної допомоги, яка надається в медзакладах госпітального округу, мережа закладів охорони здоров’я буде поділена на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.
- надкластерний – лікарні, в яких є ресурси та технології для надання медичної допомоги у найбільш складних або рідкісних випадках захворювань;
- кластерний – багатопрофільні лікарні в межах госпітального округу, які мають забезпечити потребу населення в лікуванні найбільш поширених захворювання;
- загальний – багатопрофільні лікарні, які обслуговують населення територіальної громади або декількох громад. Вони забезпечують базові напрями лікування та у разі потреби спрямовують хворих до кластерних та надкластерних лікарень.
Відтак найпростіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, у загальних лікарнях. Такі лікарні розташовуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50-80 тисяч населення. У складніших випадках — пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.
«Новий підхід також передбачає, що медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням, відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі. Не має бути ситуацій, коли в загальну лікарню встановлюють дорогий ангіограф, якому місце в кластерному закладі. Тому що в загальній лікарні його вмикають раз на тиждень, а то й на місяць, а він повинен працювати 24/7. Ми повинні постійно покращувати якість послуг, які надаються людям, й ефективно використовувати наявні ресурси», — прокоментував нещодавно ситуацію міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За матеріалами Бурштинської міської ради