Букмекери оцінили шанси наших спортсменів на отримання нагород на Олімпіаді в Токіо

Напередодні головної події у світі спорту – Олімпійських ігор-2020 - експерти спрогнозували ймовірність успішного виступу спортсменів з України.

Україну на Олімпіаді представлять 157 спортсменів, котрі захищатимуть честь прапору у 29 видах спорту. Найбільше представників з України – у легкій атлетиці.

Аналітики спрогнозували ймовірну кількість золотих нагород, яку здобуде збірна України. За попередніми оцінками, можливість сценарію, за яким наші спортсмени привезуть з Токіо щонайменше 5 нагород найвищої категорії складає 33%, тоді як 67% - це ймовірність того, що українці не зможуть здобути такої кількості золотих медалей.

На минулій Олімпіаді в 2016 році наш «націонал» виграв 2 комплекти «золота». Перші місця тоді зайняли Олег Верняєв (спортивна гімнастика) і Юрій Чебан (гребля на байдарках та каное). Жоден із спортсменів не поїхав до Токіо.

Днями стало відомо про розмір призових за завойовані медалі. За «золоті» нагороди спортсмени отримають $125 тисяч (3,4 млн грн), за «срібло» - $80 тисяч (2,2 млн грн), за «бронзу» - $55 тисяч (1,5 млн грн). У 51% експерти оцінюють шанси українців привезти щонайменше 16 комплектів нагород. Відповідно, 49% - вірогідність того, що медалей буде менше. За результатами виступів та змінами котирувань на події вболівальники можуть спостерігати на сайті БК «Парі Матч». Для зручності букмекер пропонує скачати Парі Матч на Android.

З досвіду минулих років, найменш вдалим для українців був виступ на Олімпіаді в Ріо - тільки 11 нагород. Найбільш результативними були Олімпійські ігри-2008 в Пекіні. Тоді українці виграли 27 медалей.

Відома аналітична група «Gracenote», яка займається прогнозуванням медального заліку Олімпіад, ще за 100 днів до змагань зробила свій прогноз для України. За попередніми оцінками, наша команда здобуде 21 нагороду.

Що ж стосується можливого лідера за кількістю виграних золотих медалей, то ним вважають США. Такий варіант перебігу подій оцінюють у 91%. А ось шанси на те, що в медальному заліку лідером буде Україна, оцінюються в 0,2%.

Головні ж «медальні» надії покладаються на фехтувальницю Ольгу Харлан, боксера Олександра Хижняка і стрибунку у висоту Ярославу Магучіх.