Часто турбує біль в ділянці попереку? Не ігноруйте цей стан і не думайте, що неприємні симптоми назавжди зникнуть після вживання знеболювальних препаратів, краще відразу звертайтеся до лікаря. Тільки фахівець правильно визначить причину виникнення дискомфорту та складе індивідуальну програму лікування, яка одночасно буде спрямована на корінь проблеми й усунення симптоматики.
Чому болить поперек
Самолікування при такому стані — це пряма дорога до погіршення самопочуття й ускладнень. Людина без знань і досвіду самостійно без обстеження не може визначити джерело проблеми. В ділянці попереку розташовані 5 систем. Якщо в одній із них перебігає патологічний процес, в нижній частині спини виникає біль.
Неприємні відчуття можуть бути наслідком:
- травм хребта, перенапруги й пошкодження м'язів після важкої фізичної роботи або спортивних вправ (опорно-руховий апарат);
- панкреатиту, виразки шлунка, руху каменів у жовчних протоках, гастриту, хвороб печінки та підшлункової залози (травна система);
- протрузії, викривлення, защемлення нервів, запалення в хребцях (ЦНС);
- пієлонефриту, циститу, ниркової недостатності, кісти яєчників, міоми матки, сечокам'яної хвороби й іншого (сечовидільна та статева системи).
Перераховані далеко не всі причини появи больового синдрому в ділянці попереку. Представлені найпоширеніші з них, провокувальних чинників набагато більше. Усе, що може зробити людина у разі появи сильного дискомфорту для тимчасового полегшення стану, — це прийняти дозу знеболювального (за рекомендацією лікаря).
Важливо! Не вживайте серйозні препарати з потужною знеболювальною та протизапальною дією. Їх призначають лікарі після оцінювання результатів аналізів, огляду пацієнта та вивчення його медичної карти.
Наприклад, препарат Диклофенак допомагає при запаленнях і вікових змінах у суглобах. Він входить до програми лікування ревматоїдного артриту, бурситу, ревматизму й використовується в періоди загострення подагри. Вживайте призначені лікарем знеболювальні, які вам підходять та швидко знімають неприємну симптоматику.
Як з'ясувати причину болю в попереку
Перше — слід звернутися до потрібного фахівця. Краще записатися на прийом до терапевта, отримати в нього направлення до вузькопрофільного лікаря. Сімейний лікар проведе огляд і визначить найсильніший осередок болю, хоча це не завжди можливо. Часом тривалі ниючі відчуття мають оперізувальний характер, поширюються на всю ділянку від куприка до лінії талії. У такій ситуації не обійтися без комплексного обстеження, в іншому випадку є ризик впливати на здорову систему.
Сімейні лікарі пацієнтів зі скаргами на біль в попереку відправляють до таких фахівців:
- хірург або травматолог — після недавніх травм, падінь, інтенсивних фізичних навантажень;
- гастроентеролог — у разі слабкості, тягучого болю з правого або лівого боку, який супроводжується розладами в роботі травної системи;
- невролог — при прострілювальних відчуттях в хребті, втраті рухливості й чутливості, легкому онімінні;
- гінеколог — при болях внизу живота як під час або напередодні критичних днів, так і в період вагітності;
- уролог — у разі наявності проблем із сечовипусканням.
Не поспішати на прийом до лікаря можна тільки в тому випадку, коли точно відома причина болю, а неприємні відчуття не чинять сильний дискомфорт. Це правильне рішення у разі відсутності побоювань за здоров'я та життя. Наприклад, так можна вчинити після складного робочого дня й інтенсивної фізичної активності за умови, що не було падінь і травматизації. Зазвичай втома проходить за ніч, а на відновлення м'язів уходить близько 2-3 днів. Якщо через зазначений період стан не поліпшується, біль періодично нагадує про себе або наростає, слід звертатися до сімейного лікаря. Ймовірно, інтенсивні навантаження стали причиною травматизації.