Безаварійне водіння – головні поради

Думаєте зараз неможливо водити так автомобіль, щоб за час водіння не потрапити в неприємну ситуацію? Звісно, зараз час прогресу та збільшення транспорту. Це саме по собі створює труднощі на дорозі, адже тепер не лише в одній сім'ї у найкращому випадку може бути одна машина, а й кілька зараз явище цілком середньостатистичне. Розглянемо ключові моменти, які впливають на безаварійне водіння, з якими навіть страхування ОСЦПВ стане лише номінальним обов'язком.

Швидкість

За статистикою на аварії, пов'язані з перевищенням швидкості, припадає до 40% від усіх випадків. В середньому перевищення на 10-20 км/год економить всього лише 10-20 хвилин часу, в той час, як це збільшує гальмівний шлях і зменшує реакцію. Це може закінчитися смертельним випадком, яких в Україні від 1500 на рік.

Впевнене водіння

У дорозі може трапитися безліч небезпечних речей за яких важливо вчасно зреагувати й «вивернутися» з мінімальними збитками. Наприклад, якщо раптово відмовили гальма і доведеться гальмувати, наприклад, контактно, можна зробити так, аби ніхто не постраждав. Для пошкодження авто в разі чого у вас є страхування ОСЦПВ.

Знання ПДР

Звісно, кожен, хто здавав на права, мав продемонструвати пізнання дорожніх правил. Але одна справа їх знати, інша – застосовувати в реальному житті. Постійно вдосконалюйте знання, практикуйтеся на різних ділянках, щоб дії відбувалися рефлекторно, підсвідомо, без обмірковувань.

Поважайте тих, хто поряд

Важливо не тільки знати ПДР, а й поводитися в потоці з іншими автомобілями порядно – без підрізання, «хамства», обгонів, перешкоджання руху чи проходу пішоходів. Адже будь-яка неповага до оточення може закінчитися «покаранням» з їхнього боку та аваріями.

Навколишнє середовище

Важливим є не тільки знання правил та дотримання їх. Необхідно уважно стежити за ситуацією на дорозі, іншими транспортними засобами, діями водіїв. Тримайте потрібну дистанцію, обходьте стороною явних порушників, не відвертайтеся від дороги. Вчасно вгадавши дію, можна до неї не довести, коли аварія неминуча, постаратися її мінімізувати, щоб закінчилося тільки використанням послуг автострахування ОСЦПВ без складних розглядів та жертв.

Свій стан

Насамперед, перш ніж сідати за кермо, треба оцінити свій фізичний стан. Справа не тільки в тому, що в стані наркотичного, алкогольного сп'яніння або після приймання деяких препаратів заборонено виїжджати. Якщо себе погано почуваєте, підвищений тиск чи температура – краще відлежатися. Теж саме стосується втоми, сонного стану, перевтоми – варто поспати. На характер їзди впливає навіть настрій – у засмученому, нервовому стані водій агресивно веде авто, погано концентрується на важливих речах.

Погодні умови

Хоч би яким був досвідченим водій, погода завжди готова піднести свої «сюрпризи». Тому у випадках сильної її зміни краще взагалі утриматися від виїзду, або максимально до нього підготуватися.

Небезпечні місця

Ретельно стежте за «мертвими» зонами, які можуть виникнути на перехрестях, виїзді чи зміні смуги. Крім того, врахуйте, що погану ділянку дороги, з небезпечними поворотами краще деколи об'їхати, витративши кілька зайвих кілометрів і пів години часу.

Як видно, на перший погляд, безаварійне водіння особливо новачків в умовах великого міста – складне завдання. Проте якщо стежити за своїм станом і авто, зберігати спокій у будь-якій ситуації, досконально знати та користуватися правилами водіння - все можливо.