Влада прийняла остаточне рішення щодо організації навчання дітей у навчальних закладах: з 1 вересня школи в Україні запрацюють у звичному режимі. Його затвердило Міністерство охорони здоров’я. Про це повідомив головний санлікар країни Віктор Ляшко.
Він розповів, що новий навчальний рік у більшості регіонів України буде проходити як зазвичай у колишні докарантинні часи. Не буде дистанційного навчання, двузмінки та уроків в онлайн-режимі.
Проте, зважаючи на епідемічну ситуацію, в окремих районах, що будуть визначені в «червону зону» по захворюваності коронавірусом, можуть бути виключення.
Суть винятків полягає у тому, що навчальні заклади будуть закриватися на карантин на певний період, якщо епідпоріг із захворюваності перевищуватиме норму. В. Ляшко пояснив, що нічого незвичайного в цьому немає, адже під час епідемій грипу та ГРВІ школи в Україні також закривали на кілька тижнів, щоб захистити дітей від інфекцій та вірусів.
Виконувач обов’язків міністра освіти Сергій Шкарлет під час зустрічі з керівниками закладів освіти розповів, що спільно з МОЗ здійснюється моніторинг епідеміологічної ситуації у кожному регіоні та розробляються можливі сценарії. Найближчим часом будуть впроваджені відповідні алгоритми, про що МОН надасть детальні роз’яснення.
МОН напрацювало такі три сценарії початку навчального року:
- варіант перший – низький рівень захворюваності, відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі;
- варіант другий – високий рівень захворюваності, освітній процес забезпечується дистанційно;
- варіант третій (найбільш імовірний) – середній рівень захворюваності, освітній процес забезпечується як дистанційно, так і в закладах освіти з дотриманням правил дистанціювання та гігієни.
Обирати варіанти будуть регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з огляду на поточну епідемситуацію. Якщо епідеміологічна ситуація в регіоні не буде задовольняти вимоги МОЗ, то освітні заклади будуть змушені закрити на карантин.
Закриватимуть школи лише в районах «червоної зони», де високий показник захворюваності на атипову пневмонію. При зменшенні цього показника заклади відкриватимуть.
Водночас тотального і довготривалого закриття шкіл по всій країні не буде, пояснили в міністерстві. Єдиною умовою для введення карантину в освітніх установах є локальне перевищення епідеміологічного порогу щодо грипу та грипоподібних захворювань.