Авторський проєкт Оксани Ровенчак «Війна хрестами чорніє» у «Галичині» відзначили Міжнародною літературно-мистецькою премією імені Франца Кафки

Відразу десятеро талановитих творчих особистостей зі США, Ізраїлю, Румунії, Молдови та України стали лауреатами престижної відзнаки Міжнародної літературно-мистецької премії імені Франца Кафки за 2024 рік.

У їх числі за поданням Міжнародної літературно-мистецької академії України (об’єднує під орудою письменника й журналіста Сергія Дзюби письменників, перекладачів, науковців, митців, журналістів та громадських діячів із 70 держав світу) – троє наших краян. Серед них – постійна авторка «Галичини» публіцистка Оксана РОВЕНЧАК – за цикл публікацій авторського проєкту «Війна хрестами чорніє» у нашій газеті, а також в інших провідних медіа України, в якому вона, як сказано у нагородних документах, «утверджує правду про події на фронті й у тилу для пришвидшення Перемоги України над російськими окупантами».

Прикметно, що ім’я ще одного нашого земляка як лавреата премії ім. Ф. Кафки теж тісно пов’язано із проєктом «Війна хрестами чорніє». Правда, йому присудили нагороду посмертно. Це відомий поет-дисидент Тарас МЕЛЬНИЧУК із Коломиї, котрого відзначили за великий внесок в українську літературу. На його ім’я автори подання звернули увагу в публікації у «Галичині» за 9 і 16 травня та в інших медіа в рамках названого проєкту про цьогорічну лавреатку премії «Князь роси» імені Тараса Мельничука «госпітальєрку»-поетку Олену Герасим’юк – «Отче наш! Боже України суверенної!».

Знайоме читачам нашої газети ім’я ще одного лавреата премії ім. Ф. Кафки, теж нагородженого посмертно, – поета Олександра ГОШИЛИКА (родом з Долини), автора іменної літературної премії «Життя прекрасне!». Його відзначено «за філософію життя і світлість душі в поезії воїна Олександра Гошилика». А про його твори, як і про нього самого, йшлося в публікації О. Ровенчак під заголовком «У відсвіті слова свічка палає» теж у рамках її проєкту «Війна хрестами чорніє» у «Галичині» за 18 та 25 квітня.

«Безмежно вдячна вам за авторський проєкт «Війна хрестами чорніє», започаткований у «Галичині», – написала у листі-зверненні до колективу нашої редакції пані Оксана. – Він тепер з вашої легкої руки розширює свою читацьку авдиторію й на інші провідні медіа України. Власне, Міжнародна літературно-мистецька премія імені Франца Кафки, яку отримала за цикл публікацій проєкту, – це визнання моєї скромної праці з її пекучими болями від сліз удів і радощами перемог Словом!

Утішена, що помітили й нашу з вами публікацію про воїна-поета Олександра Гошилика у рамках проєкту «Війна хрестами чорніє» – «У відсвіті слова свічка палає», – й героя цієї публіцистичної розповіді теж нагородили премією імені Франца Кафки. На жаль, посмертно...

Рада, що стала помітною й публікація у «Галичині» в рамках названого проєкту, інших медіа про цьогорічну лавреатку премії «Князь роси» імені Тараса Мельничука «госпітальєрку»-поетку Олену Герасим’юк – «Отче наш! Боже України суверенної!». Уславлення пам’яті Т. Мельничука, нагадування про нього в його творчих відзнаках як вічного поета світла – це те, що ми з вами робимо й повинні робити й надалі! Тарас Мельничук очолив список цьогорічних лавреатів престижної Міжнародної премії імені Франца Кафки за великий внесок в українську літературу.

Я вдячна міжнародному журі за творче визнання! Вдячна Міжнародній літературно-мистецькій академії України, її керівникові – всесвітньо відомому письменникові та журналістові Сергію Дзюбі, а також популяризаторові української національної культури, народному поетові, прозаїкові, перекладачеві, журналістові та художникові Ярославу Савчину».

Редакція «Галичини» щиро вітає постійну авторку газети знану журналістку з Долини Оксану Ровенчак з таким високим поцінуванням її творчості. І зичить їй наснаги й натхнення на плідну та успішну працю у тому ключі й надалі. З роси й води!

Довідка «Галичини»

Франц КАФКА (1883 –1924) – один із найвизначніших німецькомовних письменників світу. Він народився у Празі, а завершив свій земний шлях у Відні. Автор романів «Америка», «Процес» і «Замок», збірників малої прози «Споглядання», «Сільський доктор», «Покарання» та «Голодар».

Фундатор відзнаки його імені – Міжнародна академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина) та її філії в Австрії й Чехії. А дипломи цьогорічних лавреатів премії підписали голова Міжнародного Арт-центру FBG «Pegasus Brücke» (дослівно з німецької – «Міст Пегаса») Joachim Schmija (Франкфурт – Відень – Прага) та його колега Maria Schulwitz.

Головний редактор газети "Галичина"