Андрій Тірон: Завдяки вашій допомозі маємо одне з найкращих угруповань та ситуаційний центр

Івано-Франківська міська громада закуповує для Збройних сил України 1000 дронів-камікадзе. Цю новину від міського голови Руслана Марцінківа було підтверджено минулого тижня на понеділковому брифінгу в міській раді, а у вівторок міська влада вже оголосила тендер на закупівлю 1000 FPV-дронів.

Як повідомив Р. Марцінків, дрони-камікадзе, чи FPV-дрони, передаватимуть за запитами військових частин, причому пріоритет надаватимуть тим із них, які розташовані на території міської громади та области чи в яких служать іванофранківці. Така умова пов’язана з тим, що закуповують безпілотники за кошти міської громади. Місто вже отримало прохання від понад півтора десятка військових частин на постачання дронів. Після того, як буде розподілено першу тисячу FPV-дронів, міська громада, за словами її очільника, оголосить тендер на закупівлю наступної їх партії. Ціна дронів сягає від 12 тисяч гривень до 40 тисяч залежно від модифікації. На цей час ще не відомо, які з них запропонують виробники безпілотників. Їм буде виставлено умову швидкого виготовлення партії з постійним відвантаженням замовникові готових дронів. Руслан Марцінків зазначив, що міська громада закуповуватиме й дороговартісні види дронів, на які також великий попит у військових.

Масове застосування FPV-дронів у бойових діях між українськими та російськими військами кардинально змінило картину сучасної війни. Вдале використання дешевих дронів може знищити техніку вартістю в мільйони доларів. FPV-дроном керує оператор з допомогою пульта і бачить місцевість навколо безпілотника в реальному часі з допомогою спеціальних окулярів, так ніби він сидить усередині самого безпілотника. У навчених руках такі дрони-камікадзе є високоточною зброєю, яка спроможна уражати броньовану техніку та особовий склад ворога на відстані до десяти й більше кілометрів. FPV-дрони розвивають швидкість понад 100 км за годину. Одна з великих переваг FPV-дронів – їхня порівняно невелика вартість (найкращі моделі коштують удвоє дешевше за звичайний квадрокоптер «Mavic»).

Саме тому місто вже тривалий час забезпечує наших захисників і передусім івано-франківську 102-гу окрему бригаду Сил територіяльної оборони ЗСУ цією високоточною зброєю. Минулого тижня Руслан Марцінків передав від міської громади два квадрокоптери з тепловізорами для бійців 50-го полку імені Семена Височана НГУ.

1000 дронів-камікадзе для ЗСУ – це нова ініціатива франківців, яка поповнила з десяток форм підтримки ЗСУ, земляків-військових та їхніх сімей. У своєму звіті перед міською громадою 2 листопада Руслан Марцінків, який його розпочав із найважливішого нині пріоритету – допомоги ЗСУ та військовим, повідомив, що від початку нинішнього року розташовані на території міської громади військові частини отримали субвенції з міського бюджету на понад 100 мільйонів гривень. Сукупно з вартістю інших форм підтримки ЗСУ – закупленими квадрокоптерами, автомобілями, різним спорядженням для понад 20 військових частин, у т. ч. від комунальних підприємств, фінансовою підтримкою своїх фронтовиків та їхніх родин Івано-Франківська МТГ вже спрямувала для наших оборонців понад 350 млн грн.

Зокрема на засіданні міськвиконкому минулого тижня було затверджено такі виплати з міського бюджету для наших військових та їхніх родин: ще 32 фронтовики до роковин повномасштабного вторгнення отримають по 20 000 гривень (загальна сума виплат – 640 000 грн), 5 осіб з сімей загиблих та зниклих безвісти – загалом 400 000 грн, 8 осіб із сімей загиблих та зниклих безвісти – щомісячні виплати у розмірі прожиткового мінімуму (2 864 грн), 57 захисників без статусу учасника бойових дій – по 3 000 на оплату житлово-комунальних послуг, 25 поранених – по 10 000 гривень на лікування. З міського бюджету також виділено допомогу на лікування для 72 учасників АТО/ООС або членів родин загиблих захисників на 1 826 000 грн і по 60 000 грн шести родинам загиблих героїв на встановлення пам’ятників (від початку дії програми таку допомогу отримало 50 родин).

Як повідомили на понеділковому брифінгу в міській раді, від початку повномасштабного вторгнення по фінансову допомогу до міської влади звернулися 3 244 воїни. Виконком уже підтримав виплати для 2 819 із них, а 1 243 фронтовики їх отримали на загальну суму 44 800 000 гривень.

Міські програми підтримки військових та їхніх сімей є дуже важливими, стверджують самі захисники. Командир 78-го окремого батальйону 102-ї бригади ТрО Андрій Тірон у відеозверненні до Івано-Франківської міської громади таке заявив: «Завдяки вашій допомозі ми маємо одне з найкращих угруповань та ситуаційний центр. Ми ефективно знищуємо ворога. Завдяки цьому в нас найменші втрати серед особового складу в смузі оборони. Ми надзвичайно вдячні вам за підтримку!».

Тож зусилля Івано-Франківська – його міської влади, волонтерів і громади разом працюють на українську перемогу.