Агрохолдинг «Контінентал Фармерз Груп» підтримує світові тенденції ведення сільського господарства та продовжує розвивати точне землеробство. Воно передбачає роботу не з полем загалом, а з його окремими ділянками, які навіть у межах невеликого земельного масиву можуть різнитися між собою: мати неоднакові вміст елементів живлення, рельєф, склад ґрунту.
Щоб вивчити стан та особливості кожної ділянки, в компанії здійснюють картування врожайності. Інформацію отримують у вигляді картографічних даних, отож можна одразу проаналізувати вплив різних чинників на показники врожайності. Це допомагає зрозуміти, де на родючість землі впливає сам тип ґрунту, а де рельєф земельного наділу чи технологічні особливості вирощування врожаю.
Також спеціалісти компанії працюють над аналізом і хімічним обстеженням ґрунтів. Відповідно до лабораторних результатів для різних культур формують рекомендації щодо збереження родючості та систем підживлення під заплановану врожайність. На основі цих відомостей корегують інформацію про зони продуктивності полів і можуть краще адаптувати виробництво під внесення поживних елементів у ґрунт.
Ще на початковому етапі впровадження точного землеробства в «Контінентал Фармерз Груп» переоснастили техніку, зокрема сівалки, обладнанням «Precision Planting», яке дає змогу поліпшити якість посіву завдяки дотриманню норм та рівномірній розкладці насінин, а також автоматично перекривати сошники в зонах, де вже здійснено посів. Саме завдяки цьому минулого виробничого сезону й вдалося якісніше посіяти кукурудзу, соняшник та сою.
За словами керівника служби точного землеробства Дмитра Зайцева, ще одним запровадженим елементом точного землеробства стало диференційоване внесення підживлення і систем захисту – коли в період весняного відновлення вегетації обприскувачами й розкидачами вносять потрібні норми азотних добрив на ділянки, де культури розвиваються повільніше через певні природні або ж погодні умови. Основна мета цього способу – економія ресурсів і досягнення максимальної ефективності кожної ділянки поля.
Велику увагу «Контінентал Фармерз Груп» приділяє збереженню та поліпшенню родючості ґрунтів, тому вимірює їх ущільненість. Адже саме цей чинник впливає на розвиток кореневої системи та перешкоджає накопиченню вологи. «Ми придбали пенетрологери – пристрої, які вимірюють і автоматично передають на сервер дані про ущільненість. З їхньою допомогою визначаємо такі ділянки поля і на основі отриманих відомостей добираємо необхідний агрегат та визначаємо оптимальну глибину ґрунтообробітку. Так ми розв’язуємо одразу два завдання – оптимальне використання техніки та ефективний обробіток землі», –наголошує керівник служби точного землеробства «Контінентал Фармерз Груп» Д. Зайцев.
В компанії успішно працює відділ дистанційного зондування землі. Щоб оцінити стан культур, його працівники системно облітають посіви. Відповідно до отриманих результатів роблять звіт, який допомагає переглянути стан великої площі посівів і швидко оцінити ситуацію на полях.
«Контінентал» має власну мережу метеостанцій, яка допомагає отримати інформацію про реальний стан погоди в областях, де працює компанія, запущено мобільні метеостанції. Їх встановлюють на техніку (наприклад, оприскувачі), завдяки чому просто під час роботи в полі можна бачити метеорологічний звіт. Цей проект важливий, бо для бажаного результату засоби захисту рослин слід вносити за оптимальних погодних умов.
Компанія спрямована на досягнення максимальної ефективності й результативності свого виробництва. Працюють і над впровадженням автоматизованого обліку добрив, насіння, ЗЗР, що дасть змогу оптимізувати навантаження на працівників та рівномірно розподілити їхню роботу.
У «Контіненталі» кажуть, що впровадження точного землеробства уже дало певні результати: вдалося мінімізувати пересіви, а завдяки сівбі з технологічною колією зменшилася кількість пошкоджених обприскувачами рослин. Завдяки диференційованому внесенню підживлення і систем захисту на окремих полях вдалося зекономити до 60% засобів захисту рослин. Компанія продовжує розвивати цей напрям.