91 відсоток франківців задоволений роботою міського голови Руслана Марцінківа

Якщо 76% опитаних жителів Івано-Франківська вважають стан справ у місті правильним (протилежної думки – 14%), то стосовно стану справ у країні думки вже досить песимістичні: лише 29% містян вважають напрям розвитку країни правильним, натомість 51% – неправильним. Це засвідчили результати опитування 1200 жителів обласного центру Прикарпаття, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 16-24 листопада 2019 р. шляхом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативности дослідження становить не більше 2,8%.

Ще більший розрив між оцінками франківців діяльности органів влади різних рівнів. Із центральних порівняно краще містяни оцінюють роботу президента В. Зеленського: 41% задоволені і 43% не задоволені; а от роботою парламенту задоволені лише 23% і 56% не задоволені; роботою прем’єр-міністра О. Гончарука — відповідно 22% і 45%.

Натомість абсолютна більшість франківців задоволена діяльністю міського голови Р. Марцінківа (91%), що є рідкісним показником навіть у всеукраїнському вимірі. Тротуари та прибудинкові території – сфера, яку респонденти найчастіше обирали як успіх чинного мера (58%); 40% — якість громадського транспорту, 36% – якість доріг, 31% – оновлення парків та скверів, 17-18% — вуличне освітлення та роботу освітніх закладів, 10% – якість житлово-комунальних послуг.

Діяльністю міської ради задоволені 67% і 16% не задоволені. І цей показник також вказує на набагато більшу довіру франківців до місцевої влади.

Серед основних сфер життя міста респонденти найкраще оцінили роботу громадського транспорту: 73% – задоволені і 20% – не задоволені. Натомість щодо інших їхні оцінки менш оптимістичні. Скажімо, роботою освітніх закладів задоволені 47%, не задоволені – 29%; комунальних служб — відповідно 48% і 46%; медичних закладів – 35% і 53%.

Не випадково серед ключових пріоритетів роботи міської влади містяни визначили медичні заклади (41%). Третина опитаних вважає, що пріоритетами має бути якість житлово-комунальних послуг і доріг. Кожен четвертий вважає, що міська влада має зосередити свої зусилля на побудові нового мосту на Пасічну або на покращенні роботи освітніх закладів. Натомість найбільшою проблемою міста опитані вважають вартість комунальних послуг (41%). 27-28% кажуть, що їх турбує завантаженість вулиць транспортом і поганий стан доріг.

Соціологи поцікавилися в іванофранківців і їхніх ставленням до політичних персоналій. Про феноменальну підтримку франківцями міського голови Р. Марцінківа (91% задоволених) вище вже згадували. А от серед головних національних політиків президенту В. Зеленському довіряє 40% франківців і не довіряє 47%; С. Вакарчуку – відповідно 30% і 53%; П. Порошенку – 19% і 69%; Ю.Тимошенко – 15% і 73%.

74% опитаних вважають, що міський голова Р. Марцінків виконав свої передвиборчі обіцянки, і лише 9% – протилежної думки. Відповідно і лідером електоральних уподобань на виборах міського голови є той же Р. Марцінків, якого готові підтримати 83,3% тих, хто визначився і має намір взяти участь у виборах (однозначну готовність взяти участь у виборах мера та міської ради, якби вони відбувалися найближчим часом, висловили 76% опитаних). Натомість політичні опоненти Р. Марцінківа набрали б набагато менше — колишній нардеп, один із власників «Буковеля» О. Шевченко - всього 3,9% голосів респондентів, «укропівець» В. Мерінов – 2,3%. Рейтинги інших потенційних кандидатів - менше 2%.

Лідером серед політичних сил на виборах до муніципалітету є партія «Свобода». За неї готові віддати свої голоси майже 50% тих, хто визначився і має намір взяти участь у голосуванні. 21% франківців проголосували б за «Слугу народу»; 8% – за «Європейську солідарність»; 6,8% – за «Голос»; 5,2% – за «Батьківщину».

Отож опитування настроїв жителів Івано-Франківська, яке провела два тижні тому соціологічна група «Рейтинг», виразно показало однозначну підтримку жителями обласного центру політики нинішнього керівництва міста на чолі з Р. Марцінківим і партії «Свобода», до якої належать той же Р. Марцінків і майже третина депутатів міської ради. А отже, результати цього опитування можна впевнено використовувати для прогнозів на прийдешні місцеві вибори в Івано-Франківську, які мають відбутися наступного року.