Саме 1493-м датується перша документальна згадка про заснування села на березі річки Бистриці Солотвинської, яке тоді було ще лиш хутором, оточеним лісами. А нині вже другий рік приміське (поблизу обласного центру) Загвіздя є адміністративним центром ОТГ, до якої належить також сусіднє село Підлісся.
Погожої вересневої неділі загвіздяни відсвяткували День села – перший для нього в новому статусі. Під час вранішньої святої Літургії в церкві Св. Івана Хрестителя УГКЦ парафіяни просили Господа, аби щедра благодать Божа зійшла на їхнє село, помолилися за душі земляків, котрі проливали кров за волю й незалежність України.
Священники храмів Загвіздя й Підлісся благословили свято, приурочене до ювілею. Звернувся до односельців із привітанням голова ОТГ Володимир Ружанський. Поздоровили загвіздян із 625-річчям їхнього села, вручили дарунки для об’єднаної територіальної громади голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, заступник голови РДА Степан Мандибур, депутат обласної ради Роман Ткач, керівник ГО «Відділення НОК України в Івано-Франківській області» Мирослав Карабін і сільський голова Старого Лисця Анатолій Лущак.
Від сільської ради ОТГ отримали нагороди ті жителі села, хто зробив значний внесок у його соціально-економічний розвиток, багатодітні сім’ї, учні Загвіздянського ліцею – переможці і призери проведених до ювілею села конкурсів на найкращий твір образотворчого мистецтва, літературний твір-роздуми, краєзнавче дослідження минувшини рідного села. Вручено дипломи і грошові сертифікати талановитим юним загвіздянам, котрі показали високі результати в обласних, всеукраїнських освітніх і творчих конкурсах, олімпіадах і навіть на міжнародних спортивних змаганнях. Як-от Каріна Ткачук, яка в столиці Естонії Таллінні здобула золоту медаль чемпіонки Європи з таеквондо.
Певна річ, особливу вдячність і пошанівок було виявлено місцевим учасникам АТО/ООС, матері полеглого на сході України майора ЗСУ Ярослава Костишина – Марії Миколаївні. До його погруддя школярі поклали квіти. До речі, учасником бойових дій у зоні АТО був і В. Ружанський.
Веселковим розмаїттям хореографічних композицій, пісень і віршів, у тому числі присвячених рідному Загвіздю й навіть заробітчанам цього села, потішили численних глядачів вокальні й танцювальні колективи, солісти, читці, серед яких були маленькі вихованці ДНЗ «Сонечко», учні ліцею, аматори з Будинку культури, церковний хор. У Загвізді багато здібних виконавців. Живе тут і композитор, автор 14 збірок пісенних творів Мирослав Пастернак – йому вручили відзнаку в числі найвідоміших людей села.
Розділили із загвіздянами радість свята і привезли їм свої пісні аматори із сусіднього Підлісся, колективи і співаки із сіл Павлівки Ямницької ОТГ, Старого Лисця, селища Єзуполя, муніципальна капела бандуристів м. Івано-Франківська (керівник – заслужений працівник культури України Марта Шевченко), соліст якої виходець із Загвіздя Володимир-Павло Ковальчук подарував своїм землякам пісню «Бандуристе, орле сизий».