10 цікавих фактів про криптовалюту

З кожним днем криптовалюта стає дедалі ближчою до того, щоби стати основним видом міжнародної платіжної системи. Вже сьогодні курс біткоїна турбує трейдерів не менше, ніж вартість цінних паперів світових компаній. І хоча аналітики вивчили криптовалюту вздовж і впоперек, а торговий майданчик Binance відомий практично кожному, є кілька фактів про цифрові гроші, про які ви могли не чути. Заповнімо цей пробіл.

5 коротких фактів про криптовалюту

Ось 5 фактів про крипту, які могли пройти повз вас:

  • Жодного контролю — на відміну від фіатних грошей, криптовалюта не контролюється жодною державою світу.
  • Криптовалютні монополісти — попри величезну кількість інвесторів, більш ніж половина світового запасу біткоїнів та альткоїнів зберігається у криптогаманцях всього 1000 осіб.
  • Поза законом — деякі країни, серед яких Китай, визнали крипту незаконною, а майнерів — злочинцями.
  • Цифрові банкомати — сьогодні у світі існує близько 3000 криптобанкоматів.
  • Мінімум активів — лише 30% цифрової валюти беруть участь в обороті, інші просто зберігаються на рахунках.

Якщо ви все це знаєте, то, можливо, наступні факти будуть для вас новиною.

5 докладних фактів про криптовалюту

А ви знали, що винахідник цифрових грошей досі невідомий світовому загалу? Ми знаємо лише ім'я — Сатоші Накамото, але це лише псевдонім. Причому ніхто не розуміє, одна це людина чи група людей. Одні називають засновником біткоїна підприємця з Австралії Крейга Райта. Інші «ставлять» на каліфорнійського фізика Доріана Накамото. Зрештою, є цікава версія, що під псевдонімом ховаються азійські бренди:

  • Motorola;
  • Toshiba;
  • Nakamichi;
  • Samsung.

Той самий анонімний автор біткоїна обмежив кількість монет до 21 млн BTC. Це зроблено для підтримки вартості криптовалюти на певному рівні, а спеціальний алгоритм зменшує кількість монет. Згідно з розрахунками, останній біткоїн буде отримано 2140 року.

Криптовалюта далеко не відразу довела свою ліквідність, що породило багато цікавих історій. Наприклад, власник 7500 біткоїнів Джеймс Гауеллс із Британії викинув жорсткий диск, на якому зберігалися цифрові гроші. Коли крипта почала зростати в ціні, Джеймс зрозумів, що має цілий стан, вірніше, мав. Тоді він пішов на відчайдушний крок, запропонувавши міському уряду 70 млн доларів за проведення розкопок на звалищі. Йому ввічливо відмовили.

Ще одна цікава історія пов'язана з покупкою двох піц Papa John's у 2010 році за 10 000 біткоїнів. Тоді це здавалося вигідною угодою, адже цифрові гроші ще не були в ходу, а сама можливість отримати за них фізичний товар викликала захоплення. Минули роки, та $41 — саме в таку суму конвертувалися тоді 10 000 BTC — перетворився приблизно на 211 млн доларів. Цю історію ви могли знати, але про неї мовчати — злочин перед Ласло Ханецем, який і пообідав на пару сотень мільйонів.

Знаєте, скільки на сьогодні існує цифрових валют? Відповідаємо — понад 7000. Усю альтернативну крипту називають альткоїнами, автоматично порівнюючи її з біткоїном. Величезна кількість валют змушує їх авторів виявити кмітливість у вигадуванні назв для цифрових грошей. Так на світ з'явилися Dogecoin, Cabbage та Saitama.

Сподіваємося, ви дізналися про щось нове зі світу криптовалют завдяки нашій статті.