У прокуратурі підбили підсумки півріччя та визначили пріоритети

Керівник Івано-Франківської обласної прокуратури Роман Хима провів нараду за результатами роботи органів прокуратури у I півріччі 2024 року.

У нараді взяли участь перший заступник керівника обласної прокуратури, керівники структурних підрозділів, керівники окружних прокуратур і їх заступники.

Обговорили стан протидії злочинності, окреслили пріоритети та розробили спільні заходи задля забезпечення ефективного виконання передбачених законодавством функцій в умовах правового режиму воєнного стану у державі.

Упродовж 6 місяців цього року досягнуто позитивних результатів у протидії кримінальній протиправності. Зменшилась кількість облікованих кримінальних правопорушень, у тому числі тяжких, проти життя та здоров’я особи, а також проти власності. Майже вдвічі знизився рівень злочинності у підлітковому середовищі.

Водночас активізовано роботу щодо протидії злочинам у сфері господарської діяльності, передусім фактам легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. Зросло число виявлених кримінальних правопорушень проти довкілля, а також пов’язаних із хабарництвом.

Притягнуто до відповідальності близько 40 учасників 10 організованих груп, яких викрито у вчиненні особливо небезпечних злочинів.

Роман Хима зазначив, що особлива увага приділялась здійсненню належної фіксації та розслідування злочинів, пов’язаних зі збройною агресією рф проти України, притягнення до відповідальності осіб, причетних до вчинення злочинів проти основ національної безпеки, забезпечення невідворотності їх покарання.

«За процесуального керівництва прокурорів обласної прокуратури на розгляд суду скеровано близько 80 обвинувальних актів щодо злочинів цієї категорії, понад пів сотні з яких – за фактами державної зради та колабораційної діяльності, в тому числі 9 – щодо осіб, які взяли участь в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях України, 3 – стосовно представників правоохоронної системи», - наголосив керівник обласної прокуратури.

Загалом, за вчинення злочинів, пов’язаних зі збройним конфліктом до реального позбавлення волі засуджено 52 особи.

Притягнуто до відповідальності 13 посадових осіб окупаційних органів влади, в тому числі так званих заступника голови уряду «лнр», міністра надзвичайних ситуацій «лнр», заступника міністра цифрового розвитку і масових комунікацій Херсонської області.

До суду передано три обвинувальні акти у кримінальних провадженнях, пов’язаних із фінансуванням дій, вчинених з метою насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади. Зокрема, стосовно особи, до якої застосовано санкції та арештовано її активи на понад 16,5 млрд грн.

За позовами прокурорів задоволено вимоги на понад 4 млрд грн з важливих для держави і суспільства питань, у тому числі у сферах охорони навколишнього природного середовища та охорони дитинства.

Підводячи підсумки, Роман Хима акцентував увагу на необхідності посилення протидії правопорушенням, якими державі завдаються значні збитки, притягненню до відповідальності осіб за корупційні дії, а також щодо належного розслідування проваджень, пов’язаних з повномасштабним вторгненням рф на територію України.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.