Житель Долинщини, який вчинив розбій, отримав 3,5 роки ув’язнення

Долинський районний суд виніс вирок жителю Долинщини, який вчинив напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний з погрозою застосування насильства небезпечного для життя та здоров'я потерпілої (розбій) та з проникненням у житло.

8 жовтня 2023 року обвинувачений, знаючи, що в сім'ї потерпілої хороше матеріальне становище, знаходячись у стані алкогольного сп'яніння, вирішив незаконно збагатитись та заволодіти її майном.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину в пред'явленому обвинуваченні визнав повністю. Суду пояснив, що потерпілу по справі він знає, оскільки раніше вони дружили сім'ями. Він перебував з нею в нормальних відносинах. До вечора, він перебував разом з знайомими хлопцями в місцевому барі, де вживав спиртне. Після розпиття спиртного (а це була приблизно пляшка горілки ), він мав бажання ще випити горілки, однак грошей для цього не мав, а тому вирішив піти до потерпілої додому та позичити горілку. Підійшовши до будинку, в якому проживає потерпіла, він відчинив вхідні двері, які не були замкнуті на ключ, та зайшов в коридор. Світло в будинку не було включене, однак в одній з кімнат, а це він побачив через шибку у дверях, працював телевізор. Він подумав , що господарі сплять, а тому горілку йому не позичать. Після цього у нього виникла думки взяти гроші. З кишені своєї куртки, він витягнув дерев'яну тріску довжиною біля 15 см і з її допомогою зробив у своїй старій сірій шапці, в яку він був одягнутий у той день, отвори для очей. Отвори в шапці, він зробив, щоб його не впізнали. Одягнувши шапку на лице, він, тримаючи в руці дерев`яну тріску, зайшов в кімнату, в якій миготів телевізор. В кімнаті на ліжку він побачив потерпілу . Підійшовши до ліжка, він торкнувся рукою до потерпілої, яка зразу ж піднялась, та стала говорити "що ти робиш?". Він їй сказав: "Тихо будь, давай гроші." Після цього він відійшов, а потерпіла, зрозумівши, що це не її син , підійшла до тумбочки, на якій був телевізор, та дала йому гроші, але це не були гривні. На його запитання: "Що це таке?", потерпіла відповіла: "Злоті". Він наказав потерпілій дати ще грошей. Потерпіла на його вимогу ще дала якісь гривні, але скільки їх було, він не бачив. Після цього, він вийшов з будинку та пішов додому. В себе в будинку він спалив у кухні дерев'яну тріску та шапку, в якій він зробив отвори для очей. Через декілька днів, він у місцевому магазині поміняв злоті, які дала йому потерпіла на гривні, за які придбав продукти харчування та горілку. Свою вину він визнає повністю, у вчиненому розкаюється. Просив суворо його не карати, врахувавши його щиросердечне розкаяння та повне визнання вини. Даний випадок стане йому уроком на все життя.

Потерпіла повідомила, що на даний час будь-яких претензій матеріального чи морального характеру до обвинуваченого у неї немає, заподіяні збитки в сумі 400 злотих та 500 грн, їй відшкодовані. Просить суворо його не карати.

Суд визнав обвинуваченого винуватим та призначив основне покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції ч.4 ст. 187 КК України у вигляді позбавлення волі на строк 3 (три) роки 6 (шість) місяці, без конфіскації майна.

До вступу вироку в закону силу запобіжний захід щодо обвинуваченого, залишити раніше обраний - у вигляді тримання під вартою.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. В разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.