Хірург ОКЛ переймав досвід у корейській клініці

Нещодавно завідувач відділення нейрохірургії хребта і спинного мозку Сергій Балан повернувся з Південної Кореї, де вивчав методики ендоскопічних втручань. Про це повідомили в Обласній клінічній лікарні Івано-Франківська.

«Південна Корея є світовим лідером ендоскопічної хірургії, зокрема в хірургії хребта. Тому переймати їхній досвід та впроваджувати є важливо», – каже Сергій Балан.

У Сеулі, в Segyero Hospital, нейрохірург упродовж тижня опановував досвід одного з авторів монопортальної методики (зокрема стеноскопії) професора Ліма (Prof. Kang Taek Lim). У Бусані, в Good Gang-an Hospital, ще один тиждень вдосконалював навики та переймав новітній досвід UBE (унілатеральної біпортальної ендоскопії) в її автора доктора Сона (Dr.Son).

Ці дві методики дають можливість малотравматично лікувати найпоширеніші захворювання хребта: грижі міжхребцевих дисків, стенози хребетного каналу, нестабільність хребців, спонділолістези тощо.

Завідувач відділення каже, що ендоскопічні втручання на хребті в обласній клінічній лікарні проводять з 2018 року. За минулий рік тут провели 63 ендоскопічні операції.

"Наразі кожен тиждень робимо від двох до чотирьох ендоскопічних втручань", – зазначає лікар.

Він зазначає їх переваги, зокрема, меншу травматичність та збереження анатомічних структур, коротший період реабілітації, краще самопочуття пацієнта, особливо в ранній післяопераційний період, зменшення кількості післяопераційних ускладнень, скорочення часу перебування в стаціонарі.

Після поїздки до Південної Кореї та огляду там новітнього обладнання, Сергій Балан каже, що дещо йому б хотілося мати у себе. Наприклад, швидкісну дрель, інструменти для мікрохірургії. Аби й далі тримати планку та надавати пацієнтам якісну медичну допомогу.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.