У 2023 році прикарпатські міграційники заборонили в’їзд 90 іноземцям

За останній рік міграційна служба Івано-Франківської області ухвалила рішення про заборону в’їзду в Україну майже 90 іноземним громадянам.

Відповідно до положень Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» є конкретний та вичерпний перелік суб'єктів, які можуть застосувати таку заборону. Зокрема, це підрозділи прикордонної служби, міграційної служби, Служби безпеки України, Національної поліції.

«Якщо аналізувати діяльність власне міграційної служби Івано-Франківської області, то торік і вже у цьому році найчастіше ухвалювалися рішення про заборону в’їзду на територію України тим іноземцям, які під час попереднього перебування в Україні вчинили адміністративне правопорушення, у подальшому накладений штраф не сплатили і мають не виконані майнові зобов'язання перед державою, фізичними або юридичними особами», - повідомили в Міграційній службі Івано-Франківської області.

До прикладу, упродовж 2023 року УДМС в Івано-Франківській області ухвалило 52 рішення про заборону подальшого в’їзду в нашу країну: 3 іноземцям, щодо яких було застосовано процедуру примусового повернення, 15 – з числа примусово видворених, 32 - на підставі обгрунтованих подань патрульної поліції та підрозділів поліції ( через несплату штрафів за порушення Правил дорожнього руху , а ще 2 – з власної ініціативи ( через несплату штрафу за порушення міграційного законодавства).

У січні цього року міграційна служба області ухвалила рішення про заборону в’їзду в Україну 30 громадянам іноземних країн, у тому числі 9 – за ініціативою патрульної поліції. Зазвичай заборона в’їзду діє 3 роки, а у випадках, коли щодо іноземця застосовується процедура примусового видворення, то він стає небажаним для відвідин України на термін 5 років.

Працівники відділу організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення УДМС в області кажуть, що застосування санкції заборони в’їзду в Україну – досить ефективний і дієвий спосіб спонукати іноземного громадянина до поваги та неухильного виконання міграційного чи іншого законодавства країни перебування.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.