Податківці приїхали на перевірки до «Буковелю»

Податківці Івано-Франківщини активно перевіряють господарські об’єкти на гірськолижному курорті «Буковель» щодо порядку проведення розрахункових операцій. В ході перевірок охоплено також і заклади громадського харчування, розміщені на верхніх точках витягів та перехрестях гірськолижних трас. Про це інформують в ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

Так, з початку 2024 року проведено 91 фактичну перевірку господарських об’єктів, розташованих в районі гірськолижного курорту «Буковель», за результатами яких до суб’єктів господарювання за недотримання норм законодавства, а саме непроведення операцій через РРО застосовано 3,2 мільйона гривень штрафних санкцій, в тому числі до 21 суб’єкта господарювання, які зареєстровані в ГУ ДПС інших областей на суму 192,5 тисячі гривень.

«Поза увагою податківців не залишаються платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та в основному здійснюють діяльність у сфері громадського харчування та наданні послуг з розміщення на тимчасове проживання в готелях та садибах. Протягом 2024 року перевірено 38 таких платників єдиного податку до яких застосовано майже 2,6 мільйона гривень штрафів. Найтиповішими порушеннями є непроведення операцій через РРО. Крім того, встановлено порушення аптечним закладом порядку ведення обліку товарних запасів та відповідно здійснення продажу не облікованих товарів. Окрім того, податківці виявили 5 випадків здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації та ще 4 факти торгівлі алкогольними та тютюновими виробами без відповідних ліцензій. Відтак спільно з працівниками Нацполіції з незаконного обігу вилучено підакцизну продукцію на суму 22,4 тисячі гривень. Також податківці зафіксували 5 випадків недотримання підприємцями норм трудового законодавства, а саме неофіційне працевлаштування найманих працівників», - повідомили в ДПС в Івано-Франківській області.

До слова, на курорті Буковель торгова виручка в січні 2024 року склала майже 1 мільярд гривень та перевищила грудневий виторг майже на 400 мільйонів гривень. Варто зазначити, що у порівнянні з січнем 2023 року виручка зросла удвічі. Досягти зазначених показників вдалось завдяки системному комплексу заходів, проведених податківцями, таких як індивідуальна роз’яснювальна та контрольно-перевірочна робота.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.