В Івано-Франківську обговорили перспективи інтеграції до ЄС

З ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування в Івано-Франківську відбулися консультації «Регіональна політика в рамках процесу вступу до Європейського Союзу». Про це повідомили в Івано-франківському осередку Асоціації міст України.

Участь у заході взяли перший заступник Голови Верховної Ради України О. Корнієнко, народні депутати України – члени Комітету О. Аліксійчук, В. Безгін, В. Войцехівський, Д .Микиша, В. Рубльов, представники інших парламентських комітетів, Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, обласних державних/військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій, експерти. До заходу долучилися представники Асоціації міст України, зокрема виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у консультаціях.

Предметом дискусії були питання щодо сучасного стану та перспектив інтеграції регіональної політики України до Європейського Союзу; удосконалення законодавства щодо регіонального розвитку з метою його адаптації до відповідного законодавства ЄС та політики згуртованості.

Голова Івано-Франківського відділення АМУ, очільник Івано-Франківської ТГ Руслан Марцінків у своєму виступі нагадав, що самоврядці пройшли непростий шлях щодо відстоювання «військового» ПДФО, проте не завжди є розуміння... І водночас подякував народним депутатам, завдяки яким, на його думку, все ж вдалося зберегти 4 відсотки ПДФО і реверсну дотацію. Також Руслан Марцінків назвав важливим для місцевого самоврядування те, що Президент не підписав скандальний містобудівний закон, який рік тому ухвалила Верховна Рада.

«Ми раді, що Україна має чіткий план вступу в ЄС. Ми сьогодні в одному човні. Нині не час конфліктів, а час діалогу, – підкреслив Руслан Марцінків.
Голова Надвірнянської ТГ, член правління АМУ Зіновій Андрійович зазначив: «Наша громада славиться досвідом роботи з міжнародними партнерами та лідерами місцевого самоврядування.
«На мою думку, варто згадати про значущість регіональної політики в рамках процесу вступу України до Європейського Союзу. Надвірнянська громада, як і інші громади, має відігравати важливу роль у цьому процесі та брати активну участь у будівництві сильної та процвітаючої України. Перехід до європейського майданчика вимагає розробки та втілення стратегічних рішень на місцевому рівні. Я впевнений, що протягом останніх років в громаді було зроблено значний прорив у багатьох галузях, який позитивно впливає на регіональний розвиток», - сказав Андрійович.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук підкреслив: «Щодо теми заходу, то я вкотре від імені Асоціації міст України звернув увагу на звіт Єврокомісії про готовність України до переговорів про вступ до ЄС. Європейська Комісія визначила досягнення, проблеми та завдання України на шляху до ЄС, у тому числі щодо розвитку місцевого самоврядування України, адже там зазначено, що муніципалітети виступають опорою державної стійкості!
Народний депутат України Віталій Безгін після зібрання поділився своїми враженнями: «Прикарпаття – регіон, що має досвід роботи з міжнародними партнерами та лідерами місцевого самоврядування. Очікуємо на новий пакет законодавчих пропозицій. Досвід вже є. Але пріоритетом буде спільне рішення щодо адміністрування місцевих податків громадами вже в наступному році».

У процесі обговорення учасники заходу відзначили необхідність посилення спроможності громад щодо впровадження проєктів і програм міжнародного співробітництва. Акцентували на необхідності посилення комунікації з Мінінфраструктури, оскільки питання розвитку регіонів і громад, у тому числі щодо реалізації проєктів і програм міжнародної технічної допомоги, на сьогодні перебувають у фокусі уваги європейських партнерів.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.