Суд оштрафував лікаря МСЕК, який отримав хабар за продовження групи інвалідності

Івано-Франківський міський суд виніс вирок лікарю-невропатологу Івано-Франківської міжрайонної МСЕК, який одержав неправомірну вигоду для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

«4 серпня 2023 року, близько 17:00 хв обвинувачений, обіймаючи посаду лікаря-невропатолога та будучи членом комісії Івано-Франківської міжрайонної Івано-Франківського обласного бюро медико-соціальної експертизи, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливих мотивів та з метою особистого збагачення, перебуваючи на території гаражно-будівельного кооперативу № 2 в м. Івано-Франківську запропонував чоловікові за грошові кошти в сумі 1000 доларів США допомогти в продовженні йому другої групи інвалідності, строком на три роки. Усвідомлюючи, що він не уповноважений на прийняття рішення щодо встановлення чи продовження групи інвалідності одноособово, лікар повідомив, що завдяки спільній праці та тривалим діловим стосункам, він в змозі за 1 000 доларів США здійснити незаконний вплив на голову та членів комісії Івано-Франківської міжрайонної МСЕК Івано-Франківського обласного бюро медико-соціальної експертизи, які уповноваженні на прийняття рішення щодо встановлення групи інвалідності», - йдеться у вироку суду.

30 серпня обвинувачений отримав неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів США.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вказаному кримінальному правопорушенні визнав повністю та беззастережно, підтвердив обставини вчинення кримінального правопорушення відповідно до викладеного в обвинувальному акті, згоду на застосування узгодженого виду покарання підтримав, а угоду про визнання винуватості від 7 листопада 2023 року просив затвердити. Наслідки укладення та затвердження угоди, вид покарання, який буде застосовано до нього в разі затвердження укладеної угоди, та виключні підстави оскарження вироку розуміє. У вчиненому щиро розкаявся.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості від 7 листопада 2023 року, укладену між прокурором Івано-Франківської обласної прокуратури та обвинуваченим.

Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.369-2 КК України та призначив йому покарання у виді штрафу в розмірі 3 000 (трьох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000 (п`ятдесят одну тисячу) гривень.

Вирок винесла суддя Ковалюк Іванна Петрівна.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Фото - ілюстративне

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.