Івано-Франківська облрада просить залишити громадам «військовий ПДФО»

3 жовтня 2023 року, відбулася позачергова двадцять п’ята сесія обласної ради. До порядку денного засідання було включене одне питання – "Про звернення обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення вилучення коштів з місцевих бюджетів".

«Звертаємося до Верховної Ради України з ініціативою не підтримувати законопроєкт щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України, яким пропонується вилучити з доходів місцевих бюджетів частину податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу (далі – "військовий ПДФО"), оскільки зазначене призведе до порушення балансу фінансових ресурсів регіону», - йдеться у зверненні.

За результатами обговорення депутати обласної ради схвалили звернення до ВРУ та КМУ з пропозицією доповнити пункт VI Бюджетного кодексу України такого змісту:

«Установити, що, як виняток з положень пунктів 1 і 1.1. частини першої статті 64 та пункту 1 частини першої статті 66 цього Кодексу, частина податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, що сплачується згідно з Податковим кодексом України на відповідній території України та згідно із зазначеними нормами цього Кодексу, належить до доходів загального фонду відповідних місцевих бюджетів, зараховується: 50 відсотків – до обласного бюджету, 50 відсотків – до державного бюджету».

Рішення «Про звернення обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення вилучення коштів з місцевих бюджетів" підтримали 45 депутатів обласної ради.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.