Помер прикарпатський тренер Омелян Куцук

24 вересня на 83 році життя відійшов у засвіти тренер Куцук Омелян Йосипович. Про це повідомив міський голова Калуша Андрій Найда.

Омелян Куцук народився 2 січня 1941 року в м. Тлумачі Івано-Франківської обл.

Упродовж 51 року, з 1969 по 2020, працював у ДЮСШ Калуської міської ради старшим тренером відділення та тренером-викладачем зі спортивного орієнтування.

У період з 1973 по 1992 роки був директором цієї ж школи.

В 1978 році з ініціативи Куцука Омеляна Йосиповича в школі відкрито відділення спортивного орієнтування.

За роки роботи виявив високий рівень професіоналізму, як керівник позашкільного закладу та організатор дитячого колективу.

Багато років був провідним тренером збірної команди України – очолював делегації збірних команд України під час виїздів на міжнародні змагання; членом президії тренерської ради федерації спортивного орієнтування України, головою обласної Федерації спортивного орієнтування та головою обласного Клубу спортивного орієнтування „Азимут”.

Упродовж трудової діяльності проводив науково-дослідницьку роботу: - розробив регіональну програму для гуртків позашкільних закладів, а також – співавтор першої в Україні навчальної програми для ДЮСШ, СДЮШОР та шкіл вищої спортивної майстерності «Орієнтування спортивне».

З початку 90-х років підготував 30 членів збірних команд України, 2 майстрів спорту України міжнародного класу, більше тридцяти майстрів спорту України, багаторазових переможців та призеріі кубків світу і Європи серед національних команд і військових. Чемпіонами світу.

Омелян Йосипович був суддею національної категорії зі спортивного орієнтування. Неодноразово призначався головним суддею чемпіонатів України з літнього орієнтування, орієнтування на лижах, студентських Ігор України.

За вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в Україні Указом Президента України Омеляну Йосиповичу присвоєно почесне звання «3аслужений працівник фізичної культури і спорту України». За багаторічну спортивну, виховну і методичну роботу відзначений багатьма нагородами: обласними, міністерськими.

У 2008 році Омеляну Куцуку присуджено міську педагогічну премію імені Костянтини Малицької, а в 2022 отримав звання "Почесний громадянин Калуської міської територіальної громади ".

Кращі вихованці легендарного тренера продовжують його справу - працюють в галузі фізичної культури та спорту України та Європи.

«Він творив, запалював інших, давав поштовх до продовження справи виховання спортивних резервів. Омелян Йосипович житиме вічно у пам'яті Калуської громади, в своїх вихованцях, які вже стали тренерами і допомагають формуватися новим талановитим особистостям. Висловлюємо наші глибокі співчуття рідним, близьким, знайомим покійного», - зазначив А.Найда.

Попрощатися з Омеляном Куцуком можна в будинку смутку УГКЦ Успення Пресвятої Богородиці, вул. Тихого, 6 а.

Чин похорону розпочнеться у вівторок, 26 вересня, о 12:00 год.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.